• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

     • 16 grudnia w naszej szkole miały miejsce jasełka bożonarodzeniowe. W rolę aktorów wcieliły się tym razem najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Przedszkolaki na moment przestały być dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat.  Świąteczny nastrój podkreślały również niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Cały czas towarzyszył im niezawodny chór szkolny.Wszystkim małym aktorom należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie. Słowa wdzięczności kierujemy również do rodziców, którzy jak zawsze wspierali nasze działania - przygotowali piękne stroje oraz poczęstunek dla najmłodszych.Na koniec Pani Dyrektor oraz Ksiądz Proboszcz złożyli wszystkim obecnym dzieciom, nauczycielom  i pracownikom szkoły życzenia świąteczne, życząc przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.  Spotkanie jasełkowe zakończyło się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród zwycięzcom Konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczną zorganizowanego przez  Szkolne Kołom Wolontariatu.

                                                                                                                                                                    E.S.

    • Roraty, kakao i bułeczki
     • Roraty, kakao i bułeczki

     • W Adwencie uczniowie z naszej Szkoły wraz z rodzicami brali udział w roratach – szczególnej Mszy Św. poświęconej Maryi. Dzieci przychodziły z lampionami i oczekiwali na końcu kościoła na księdza, który zawsze z uśmiechem witał wszystkich i zapraszał do wspólnej modlitwy. Wejście w półmroku z zapalonymi lampionami symbolizowało gotowość serc na czekanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. atrakcja, na którą wszystkie dzieci czekały z radością. Przejście na plebanie, by przy wspólnym stole wypić gorące kakao i posilić się słodkimi bułeczkami. Na rodziców czekała gorąca herbata. Krótkie zatrzymanie na mały posiłek to doskonała okazja do porozmawiania i miłego spędzenia czasu. Zadowolone dzieci z niecierpliwością czekały na kolejną środę, aby o 16.00 znów przyjść na roraty, kakao i bułeczki.

      Opracowała

      M. Tomczak

    • Konkurs różańcowy
     • Konkurs różańcowy

     • W październiku został ogłoszony konkurs na wykonanie różańca z dowolnych elementów. Wszystkie różańce można było oglądać w kościele w Kępie. W konkursie wzięło udział 9 osób. Jury  w składzie: Ks. Proboszcz, pan kościelny, pani Emilia Sałata, pani Lidia Fabisiak oraz dzieci z oddziału przedszkolnego miało bardzo trudny wybór. Wyniki zostały ogłoszone w kościele 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po nabożeństwie rorat. Zostały przyznane dwa miejsca I, dwa miejsca II i dwa miejsca III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy specjalne słodkości od księdza proboszcza.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniu 03 grudnia 2021r. chętni uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wyruszyli na całodniową wycieczkę do Warszawy. To dzięki naszej Gminie Mała Wieś, a w tym naszej szkole, która otrzymała dofinansowanie do realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” mogliśmy zorganizować takie wydarzenie. Celem wycieczki było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Grupa liczyła 17 uczniów oraz 4 nauczycieli: A. Brzoza, L. Figurska, M. Tomczak, E. Nowak.

      Wcześnie, bo o 7.00 rano zebraliśmy się pod szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Placu Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Idąc w stronę Starego Miasta mijaliśmy Pałac Prezydencki. Następnie przeszliśmy na Plac Zamkowy, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy tu piękno Zamku Królewskiego, jak również ustrojoną świątecznie choinkę. Potem powędrowaliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Zatrzymaliśmy się również przy restauracji „Bazyliszek”, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam legendy o tym potworze. Dzieci zobaczyły podobiznę potwora, która wisi nad jej wejściem. Później odwiedziliśmy Bazylikę Św. Jana Chrzciciela, która mieści się na ulicy Świętojańskiej. Po tak wyczerpującym spacerze nadszedł  czas na pyszny posiłek na Starówce. Nakarmieni, pełni energii udaliśmy się do teatru „Capitol” na spektakl „Pinokio”. Obejrzeliśmy teatralną adaptację znanej na całym świecie bajki, która niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych. Po spektaklu było spotkanie ze Świętym Mikołajem! Radości nie było granic. Następnie zwiedziliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, gdzie widzieliśmy budynki ambasad. Kolejnym punktem naszego programu był spacer po Łazienkach Królewskich. Zatrzymaliśmy się przy Pomniku Fryderyka Chopina, który należy do najpiękniejszych i najbardziej znanych pomników kompozytora w naszym kraju. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb. W parku widzieliśmy pawie i wiewiórki, które chętnie „pozowały” do zdjęć. Teraz nadszedł już czas na posiłek w przepięknej restauracji w Wilanowie, gdzie apetyty dopisywały wszystkim. Jedną z największych atrakcji wycieczki jaką mogliśmy zobaczyć tylko w okresie jesienno-zimowym były Królewskie Ogrody Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Obejrzeliśmy wyświetlany na fasadzie budynku mapping „Bajka o królewskiej wydrze”. Cała wilanowska wystawa świetlna zrobiła na nas ogromne wrażenie. Największym jednak powodzeniem cieszyła się Świetlna Karuzela, z której wszyscy skorzystaliśmy.

      Wycieczka była bardzo udana. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia i chłodu byliśmy bardzo zadowoleni. Jak widać i jesienią, w trakcie najkrótszych i najciemniejszych dni, można w ciekawy sposób spędzić czas na wycieczce w stolicy.

      A.B.

    • „Mój przyjaciel Miś” - wyniki konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
     • „Mój przyjaciel Miś” - wyniki konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

     • Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji 18 listopada 2021r. Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło konkurs plastyczny – „Mój przyjaciel MIŚ” dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV naszej szkoły.

      Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

      Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności plastycznych dzieci oraz udział w akcji charytatywnej „Cegiełka dla Zuzi”. Zgłoszone na konkurs prace wykonane zostały różnymi technikami. Łącznie wpłynęło 47 prac w trzech kategoriach wiekowych.

      - przedszkolaki (21 prac)

      - uczniowie klas I-II (13 prac)

      - uczniowie klas III-IV 13 prac)

      Jury w składzie: Iwona Sobótko, Lidia Figurska, Małgorzata Tomczak w dniu 24 listopada 2021r. wyłoniło zwycięzców i w dniu 25 listopada 2021r. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetkach na dolnym korytarzu szkolnym. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

      W kategorii przedszkolaki:

      I miejsce – Alan, Wiktoria, Szymon

      II miejsce – Alicja, Franciszek,  Tobiasz, Kalina

      III miejsce – Karolina, Antoni, Zofia, Maria, Nina, Magdalena, Wanessa, Laura, Piotr, Maja

      W kategorii uczniowie klas I-II:

      I miejsce – Jakub

      II miejsce – Dorota kl. I, Lena kl. II

      III miejsce – Martyna kl. I, Jan P. kl. I, Damian kl. II, Szymon kl. II 

      W kategorii uczniowie klas III-IV:

      I miejsce – Jakub kl. III

      II miejsce – Oliwia kl. III, Filip kl. III

      III miejsce – Agata kl. III, Nina kl. IV

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia.

      Organizatorzy konkursu : Szkolne Koło Wolontariatu

    • XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - Podgórze 2021 – edycja wirtualna
     • XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - Podgórze 2021 – edycja wirtualna

     • Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości to nasze szkolne święto, które doczekało się już 25 edycji. Jak wszyscy pamiętamy, w ubiegłym roku po raz pierwszy od ćwierć wieku biegi nie odbyły się ponieważ nie pozwoliła na to szalejąca pandemia.  W tym roku również organizacja biegów w takiej formie jak dotychczas była zagrożona. Nie chcieliśmy jednak, aby Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości nie odbyły się po raz kolejny. Żeby podtrzymać tradycję sportowego świętowania Dnia Niepodległości zaproponowaliśmy szkołom z powiatu płockiego udział w edycji wirtualnej XXVI Jesiennych Biegów Przełajowych. Jej innowacyjny charakter polegał na organizacji zawodów na terenie zgłoszonej szkoły, która to wcielała się w rolę współorganizatora a my jako organizator główny zapewnialiśmy nagrody.

      W sportowe świętowanie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyło się 16 szkół,  w tym z jedna szkoła ponadpodstawowa. Z radością informujemy, że w dniach 8 – 10 listopada br. w sumie biegało z nami 1213 zawodników:  593 dziewcząt i 620 chłopców.

      W tym miejscu składamy podziękowanie dyrektorom zgłoszonych szkół i przekazujemy wyrazy uznania nauczycielom wychowania fizycznego za podjęcie trudu współorganizacji wydarzenia.

      Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku i Gminie Mała Wieś za sfinansowanie nagród.

      Żywimy nadzieję, że za rok spotkamy się na podgórskich trasach a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej szkolnej edycji XXVI Jesiennych Biegów Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości.

                                                                                                                                        M. Sz., M.G., I.S.

    • Wycieczka do Płocka
     • Wycieczka do Płocka

     • W dniu 21 października 2021r. uczniowie klas II-V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Płocka.

      W czwartkowy poranek, mimo iż pogoda nie dopisywała wybraliśmy się na wycieczkę do płockiego ZOO . Z uśmiechami na twarzach, mieliśmy przyjemność wziąć udział w zajęciach dydaktycznych na terenie ogrodu zoologicznego. Poznaliśmy pisownię trudnych nazw zwierząt oraz mieliśmy przyjemność zobaczyć, dotknąć i pogłaskać wiele wspaniałych okazów zwierząt. Po zajęciach  spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy teren ogrodu, aby poznać jego mieszkańców. Ta wyprawa, przyniosła wszystkim wiele radości.

      Tego dnia udaliśmy się również na Stare Miasto w Płocku, aby zobaczyć Wzgórze Tumskie i Stary Rynek.

      Wyjazd bardzo nam się podobał i zgodnie stwierdziliśmy, że ponownie odwiedzimy te ciekawe miejsca.

      E.L.

    • Cyrk leśnych robaczków
     • Cyrk leśnych robaczków

     • Dnia 28.10.2021r. zawitał do naszej szkoły teatr KRAK- ART. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Przedstawienie mało charakter interaktywny, mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku  i wystąpienia na scenie.   Aktorzy wcielając się  w rolę różnych postaci w zabawny sposób opowiadali o zasadach obowiązujących wśród zwierząt, które idealnie można przenieść na  relację wśród ludzi. Podkreślali, że warto walczyć o swoje marzenia i rozwijać swoje talenty. Dobro zwycięża, a pomagać zawsze warto. W rytmach skocznej muzyki miło spędziliśmy czas.

    • SPOTKANIE Z ALPAKAMI
     • SPOTKANIE Z ALPAKAMI

     • W jesienny poranek 20 października przedszkolaki oraz pierwszoklasiści z naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Zagrody w Zakrzewie.

      Miejsce to oczarowało nas – istne Mini Zoo, mieszkają tam nie tylko alpaki, ale również króliki, kozy, konie, kuce, lisy, koty, psy, tchórzofretki i szopy.  Mieliśmy tam co robić !

      Na miejscu przywitali nas wspaniali gospodarze Paula i Olek. Na rozgrzewkę Olek zaproponował dzieciom niesamowitą przejażdżkę beczkowózkami. Następnie podzieliliśmy się na dwa zespoły: „Dzikie dziki” i „Wściekłe jaszczurki”. Każda z grup miała przydzielone zadania: przeciąganie liny, warsztaty z wełną alpak, zajęcia przyrodnicze oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

      Wizyta zakończyła się przepysznym domowym obiadem. Był to dzień pełen niesamowitych wrażeń i doświadczeń w towarzystwie przeuroczych zwierząt.

      E. S.

    • W naszej szkole ruszyła zbiórka nakrętek.
     • W naszej szkole ruszyła zbiórka nakrętek.

     • Tradycyjnie już , jak co roku ruszyła w naszej szkole zbiórka nakrętek . Gromadzimy wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach ale też  zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli zakrętki mają np. tekturowe uszczelki - usunąć je.

      Nakrętki w plastikowych workach lub reklamówkach dostarczamy do szkoły do Matyldy Wyrębkowskiej  z klasy IV. Szkolne Koło Wolontariatu dostarczy je na miejsce zbiórki.

      WSZYSTKICH ZACHĘCAMY DO ZBIÓRKI PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK !

      Szkolne Koło Wolontariatu.

       

    • Klasa IV to Mistrzowie Klimatu Cartoon Network
     • Klasa IV to Mistrzowie Klimatu Cartoon Network

     • Uczniowie klasy IV stali się Mistrzami Klimatu Cartoon Network , gdyż troszczą się o Ziemię i chcieliby   przyczynić się do jej  zmian na lepsze, dobrze się przy tym bawiąc. Jako Mistrzowie Klimatu poznają ciekawe sposoby na ochronę naszej planety oraz poszerzają swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego. Odwiedzając stronę internetową Mistrzów Klimatu Cartoon Network zapoznają się z  mnóstwem fantastycznych treści, filmami, quizami, grami. Raz w tygodniu podczas zajęć z wychowawcą   wspólnie podejmują wyzwania z zakresu ochrony środowiska. Przekonują się przy tym, że małe zmiany w codziennym życiu potrafią zrobić wielką różnicę. Każde ukończone wyzwanie jest umieszczane na ścianie triumfu, dzięki czemu na bieżąco mogą śledzić swój wkład w ochronę planety.

       Czwartoklasiści chcą przekonać innych ,że jeśli wszyscy wprowadzimy w swoim życiu drobne zmiany, wspólnymi siłami dokonamy WIELKIEGO przełomu. I taki jest właśnie cel Mistrzów Klimatu!

      Manifest Mistrzów Klimatu zaś brzmi:

      – DOCENIAMY naszą planetę

      – SŁUCHAMY rówieśników z całego świata

      – PODEJMUJEMY drobne działania

      – DOŁĄCZAMY do codziennych wyzwań

      – DZIELIMY SIĘ wskazówkami ze znajomymi

      – WPROWADZAMY u siebie zmiany, które chcemy widzieć na świecie

      W przeciągu września- października klasa IV podjęła się następujących wyzwań :

      • Dwustronne wydruki - skonfigurowanie drukowania po obu stronach kartki. Dzięki temu zmniejszy się zużycie papieru do drukarki

       

      • Recyklingowe podchody – odszukanie w domu rolek po papierze toaletowym, kartonów po jajkach, szklanych słoików itp. Pozbieranie je i wykorzystanie na lekcjach plastyki, w charakterze materiałów do prac klasowych. Powstały z nich wspaniałe dzieła sztuki- makiety miast i makieta Akademii pana Kleksa

       

      • Fotografowanie natury -Wykonywanie podczas spaceru zdjęć różnych cudów natury i przesyłanie ich swoim znajomym, żeby przypomnieć im, jak piękna jest przyroda.

       

      • Dzielenie się swoją wiedzą - podzielenie się ze znajomymi taką ciekawostką: ziemniaki mają jeden z najwyższych śladów węglowych spośród wszystkich warzyw! Głównie z powodu długiego czasu gotowania. Znacznie mniej energii zużywamy, jeśli przygotujemy je w postaci frytek. W trosce o środowisko warto zatem przerzucić się na frytki (byle z umiarem)!  Przy okazji ustalono, że w tym tygodniu jeden raz zobowiązujemy się zjeść frytki 😊

       

      • Doniczki przyjazne planecie -przygotowanie kreatywnych doniczek ze starych butelek i pojemników na żywność.  Ozdobienie ich według własnego pomysłu i przyniesienie do klasy, by wspólnie z zasadzonymi w niej roślinami stanowiły  oryginalną dekorację.
     • Szkolne Koło Wolontariatu rusza z pomocą małej Zuzi!

     • Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło  do akcji wsparcia Zuzi. która  jest mieszkanka naszej gminy. Od pierwszych chwil swojego życia zmaga się z nieuleczalną, rzadką chorobą genetyczną. Potrzebuje stałej rehabilitacji i specjalnych zajęć z terapeutami. Koszty związane z leczeniem i terapiami są bardzo wysokie, dlatego też rodzina Zuzi potrzebuje wsparcia materialnego. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą
      Od października 2021  w naszej szkole prowadzona jest zbiórka fantów na licytacje dla Zuzi Szulc. Każdy może wesprzeć akcję przynosząc do szkoły książki, zabawki, ubranka, kosmetyki, gry, płyty itp. Zbieramy wszystko, co będzie nadawać się do sprzedaży.  Zebrane fanty przekazujemy mamie Zuzi, która codziennie prowadzi licytacje na Facebooku.. Zbiórką w szkole zajmuje się Gabrysia Gozdur z klasy VII.
      Planujemy tez przeprowadzić w szkole kiermasz uczniowski, z którego dochód także zasili konto fundacji, której Zuzia jest podopieczną.
      Zachęcamy  również rodziców  do odwiedzania strony grupy publicznej Bazarek – na której codziennie odbywają się licytacje dla Zuzi i do dokonywania tam zakupów.

      Czekamy w dalszym ciągu  na pomysły na pomoc Zuzi, a wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy!


                                                                                                                      Szkolne Koło Wolontariatu          

    • Pasowanie na ucznia.
     • Pasowanie na ucznia.

     • Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu  są już pełnoprawnymi uczniami. 14 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

      Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia pani dyrektor Iwony Sobótko, która przywitała nauczycieli, uczniów, przedszkolaków oraz przybyłych rodziców. Następnie, aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej  odczytała list Ministra Edukacji i Nauki skierowany do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych. W krótkim przemówieniu złożyła też wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowania za całoroczną pracę.

      Dalsza część spotkania poświęcona została naj młodszym uczniom Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Tego dnia bowiem  pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

      Uroczystość pasowania poprowadziła wychowawczyni klasy I pani Agnieszka Brzoza, a towarzyszyła jej przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Grzęda. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Iwona Sobótko dokonała symbolicznego pasowania każdego pierwszoklasistę na ucznia. Wypowiadała zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Podgórzu"  i dotykała ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ich ramion.

      Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego nauczyły się już w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na zadane pytania. Za każde wykonane zadanie otrzymywały magiczny klucz do wiedzy. Po zakończonej prezentacji przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego potwierdziła, iż wszyscy uczniowie wspaniale zdali „egzamin pierwszoklasisty".

      W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom wspaniałego występu. Następnie  wspólnie z wychowawczynią rozdała uczniom pamiątki. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy III, którzy również wręczyli pierwszoklasistom prezenty.

       Kolejnym etapem uroczystości było pasowanie na Czytelnika, którego dokonała p. Małgorzata Tomczak. Uczniowie wykazali się znajomością bajek i odgadły wszystkie przygotowane zagadki.

      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. 

      Ta uroczystość była też doskonałą okazją do wręczenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły nagród Dyrektora i życzenie im   satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.  

      Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

       

                                                                                                                              A. B.

    • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Podgórzu
     • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Podgórzu

     • 14 października we wszystkich szkołach w Polsce był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodziliśmy bowiem Dzień Nauczyciela, a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców,  pracowników oświaty i uczniów - słowem Święto Szkoły.

      Dzień ten  jest pamiątką wielkiego wydarzenia.  14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

       Wierni tradycji - 14 października br. -  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej.  Uroczystość rozpoczęła Dyrektor szkoły Pani Iwona Sobótko, która  powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie oddała głos uczniom. Klasa IV i V  pod opieką  Pani Moniki Górki przygotowała program artystyczny składający się z humorystycznych scenek z życia szkoły, a także wiązanki refleksji na temat zawodu nauczyciela. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił chór szkolny prowadzony przez Pan Piotra Jędraszczaka.

      W dalszej części spotkania wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracyjni otrzymali  Nagrody Dyrektora Szkoły.

      Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Samorządu Uczniowskiego. Nie obyło się bez słodkiego upominku, uśmiechów i wyrazów wdzięczności.

      M.G.

    • DZIEŃ UŚMIECHU
     • DZIEŃ UŚMIECHU

     • 4 października 2021r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali „Smiles face” dla wszystkich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystko z powodu Światowego Dnia Uśmiechu, którego pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, stworzonej w 1963 roku. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie.

      W naszych klasach, w tym dniu było również bardzo wesoło. Uczniowie młodszych klas, wykonali piękne i uśmiechnięte prace plastyczne, gazetkę oraz uśmiechy dla wszystkich! :) 

      Dziękujemy tym, którzy śmiali się tego dnia od ucha do ucha i zarażali uśmiechem innych. Śmiech to zdrowie! Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu! 

       :) :) :)

      Edyta Leśkiewicz

    • RAJD DOLINĄ RYKSY
     • RAJD DOLINĄ RYKSY

     • W deszczowy sobotni ranek 18.09.2021r. o godzinie 1000. kilka grup patrolowych spotkało się, by mimo niesprzyjającej pogody wyruszyć na pieszy szlak Doliną Ryksy.

                      Organizatorem „ I Rodzinnego Rajdu Pieszego Doliną Ryksy – śladami lokalnej historii” byli: UKS Borowik, SP w Podgórzu, XXI Gromada Zuchowa „Podgórskie Borowiki”. Impreza została sfinansowana ze środków pozyskanych z Urzędu Gminy Mała Wieś.

                      Rajd miał charakter gry trenowej. Zadaniem uczestników było odwiedzenie ośmiu punktów patrolowych zlokalizowanych w pobliżu Doliny Ryksy i wykonanie tam różnych zadań m.in.: odgadnięcie zaszyfrowanego hasła, zbudowanie szałasu, zespołowe pokonanie toru przeszkód, nauka wiązania węzłów harcerskich…

       W trakcie wędrówki uczestnicy wykonywali zdjęcia otaczającej przyrody, by w kolejnych dniach przystąpić do konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach imprezy.

      Ostatni punkt trasy rajdu zaplanowany został przy zabytkowym dworku w Podgórzu. Przywitała tam wszystkich obecna właścicielka. Jej opowieść poprowadziła zebranych śladami lokalnej historii związanej z dworkiem i jego byłymi właścicielami. Ta niezwykła żywa lekcja historii na długo utkwi w naszej pamięci.

                      Rajd spotkał się z uznaniem lokalnej społeczności. Pomimo padającego deszczu uczestnicy wyprawy rozstali się w dobrych humorach z planami na kolejne przedsięwzięcie.

                                                                                     Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnej trasie rajdu.

                                                                                                                    Organizatorzy