• Teatr "KRAK-ART"

• 17.03.2022r. dzieci przedszkolne i uczniów klas I-IV odwiedził teatr „KRAK-ART” i zaprosił na spektakl ,, Pinokio".
            Mali widzowie  z ogromnym zaangażowaniem śledzili przygody drewnianego pajacyka i jego ojca Dżepetto. Wcielali się w rolę widzów w cyrku i współtowarzyszy osiołka, chóralnie podpowiadali Pinokiowi i ostrzegali go. Występującym aktorom towarzyszyła w tle ciągle zmieniająca się kolorowa dekoracja.
            Pełne humoru przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie dzieci, które mogły dowiedzieć, co ich może spotkać, gdy nie będą słuchać  rodziców i rad innych i na dodatek będą kłamać.

Reakcja widzów po zakończeniu spektaklu dowodzi, że dzieci uwielbiają przedstawienia i  żywy kontakt z aktorami.

• Witaj Wiosno!

• 21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę na wiele sposobów. Akcję SU „Zielono mi!” było widać wszędzie, gdyż zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli i pracowników szkoły królowały ubrania w zielonym kolorze. Był to także „No backpack Day” w którym to uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w tworzeniu alternatywy plecaka. Na parapetach pojawiły się również własnoręcznie wykonane bukiety poszczególnych klas. I nagle w szkole powiało wiosną… Wszystko to dopełniła gazetka okolicznościowa wykonana przez uczniów klasy VII i ich wychowawczynię – panią M. Jóźwiak. Przypominamy, że nadal trwa konkurs SU pt.: „Marzanna”.  Szczegóły u pani M. Majorkiewicz i opiekunów akcji: Amelki i Kacpra z kl. VI.

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza.  Jak co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W tym roku obchodziliśmy go aż DWA dni. Wszystko to za sprawą Pana Piotra Jędraszczaka, który 7 marca, sprezentował wszystkim dziewczynkom, dziewczętom i kobietom prawdziwy koncert za sprawą niezawodnego szkolnego chóru. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przekazali piękne życzenia i przybliżyli historię tego święta w niebanalnej prezentacji. 8 marca natomiast każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczyny z klas starszych przebrały się za postacie kobiet, które podziwiają i dzięki temu losowały bony przygotowane przez SU i Panią Małgosię Majorkiewicz – opiekunkę SU. Wszyscy mogli wziąć też udział, w konkursie „Kto to?”, w którym to można było się sprawdzić ze znajomości najsłynniejszych kobiecych postaci. Najsmaczniejszą atrakcją, była jednak akcja „Babeczki dla babeczek”, dzięki której wszystkie kobietki, te małe i te duże, mogły skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez najwspanialsze kobiety – kochające mamy. Z tego miejsca serdecznie im dziękujemy.

Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

• Życzenia

• Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkiego najlepszego od męskiej części Rady Pedagogicznej.

• "Księżniczka, pirat, a może jednorożec"?

• Uczniowie klas I-III pożegnały tegoroczny karnawał podczas świetnej zabawy, która odbyła się 25 lutego 2022 roku.

Edyta Leśkiewicz

• Wyjazd do teatru

• 17 lutego 2022 , w ramach świętowania klasowych walentynek, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy IV wybrali się wraz ze swymi opiekunami do Płocka, by w Teatrze Dramatycznym obejrzeć spektakl „Pchła Szachrajka”.

Zarówno starszych jak i młodszych urzekła gra aktorska, a zwłaszcza  główna bohaterka przedstawienia - sprytna i psotna pchełka, która zawita do cyrku.  Czwartoklasiści zwrócili też uwagę na oprawę spektaklu, czyli choreografię, kostiumy, muzykę i oświetlenie. Bardziej wnikliwi dostrzegli nawet suflera, który podpowiadał aktorom ich role 😊. Przedszkolakom najbardziej podobało  się to że mogli pograć z bohaterami bajki w piłkę.  Po przedstawieniu uczniowie mieli też możliwość spotkania i porozmawiania z jedną z aktorek biorących udział w widowisku.

Wszyscy  jednogłośnie stwierdzili, że sztuka bardzo im się podobała i jeśli tylko nadarzy się okazja, znów wybiorą się do teatru.

B. O , E. S