• 4067 TALENCIAKÓW ZA NAMI!

• SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, NAUCZYCIELE!

Dobiegła końca akcja Lidla „Szkoły Pełne Talentów”.

Akcja „Szkoły Pełne Talentów” trwała przez 10 tygodni, począwszy od 5 września. W zamian za kupony Talenciaki, które klienci przekazywali na naszą szkołę, Lidl Polska przekaże nam wybrane nagrody. A oto one:

1. Laptop dla nauczyciela - 3600 Talenciaków
            2. Pakiet planszówek dla najmłodszych -  300 Talenciaków
            3. Zestaw tangramów - 150 Talenciaków

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, bliższej i dalszej rodzinie, sąsiadom, WSZYSTKIM, którzy włączyli się w organizowaną akcję.

Losowanie nagród głównych odbędzie się 25 listopada 2022r. spośród wszystkich losów (Talenciaków).

Liczymy, że los się do nas uśmiechnie.

Trzymamy kciuki!!!

Szkolne Koło Wolontariatu: Agnieszka Brzoza i Beata Ostrowska

• Z darami natury świat nie jest ponury

• W tym roku szkolnym klasa I realizuje ekologiczno-plastyczny projekt edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury", którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Oto fotorelacja z dzisiejszych działań na świeżym powietrzu.

Edyta Leśkiewicz

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W dniu 15 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli dzień odkrywania talentów.

W tym dniu na strojach dzieci zagościły kropeczki, kółeczka i plamki. Na zajęciach stworzone zostały "kropkowe" prace plastyczne, dzieci dowiedziały się czym jest talent i jak go odkryć oraz rozwijać.

E.L.

• PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH

• W dniach od 12-16.09.2022 r. w naszej szkole odbędzie się Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postawi zachowań szkodzących nam samym, jak i innym. Jako szkoła, która zdaje sobie sprawę z wielu zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi, chcemy uświadomić oraz przypomnieć naszym Uczniom i ich Rodzicom o potrzebie i obowiązku dbania o własne zdrowie oraz zdrowie najbliższych, a także wyposażyć w umiejętności niezbędne do jego ochrony. W ramach akcji w szkole pojawi się gazetka  oraz będą przeprowadzane lekcje poruszające problem chorób wirusowych oraz ryzyka ich rozprzestrzeniania się.

• Pielgrzymka do Kępy – powrót do Tradycji

• 8 września od wielu lat wpisywał się do kalendarza szkolnego pod hasłem Pielgrzymka do Kępy. Po 3 latach wróciliśmy do naszego pieszego pielgrzymowania. W tym roku 33 uczniów z klas IV-VIII piechotą pokonało trasę około 7 km pod kierunkiem 4 opiekunów: p. Małgorzaty Majorkiewicz, pani Beaty Ostrowskiej, pani Moniki Górki oraz pani Małgorzaty Tomczak. Młodsze dzieci również licznie wzięły udział korzystając ze szkolnego autobusu. Pogoda dopisała, humory również. Nie brakowało również śpiewu i muzycznych instrumentów. Z pieśnią na ustach: „Oto jest dzień” i grzechotkami w rękach wszyscy uczniowie ze swoimi opiekunami przybyli do Matki Bożej Kępskiej. W tym szczególnym dniu świętowaliśmy Jej urodziny oraz wzięliśmy udział w dożynkach dziękując Bogu za tegoroczne plony.

• Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 r. rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2022/2023. Uroczystą inaugurację uświetnili montażem słowno – muzycznym uczniowie klas III i IV, który przygotowali wspólnie ze swoimi wychowawczyniami – Panią Lidią Figurską i Panią Moniką Górką. Swoim wystąpieniem nie tylko pożegnali wakacje i powitali rozpoczynający się nowy rok szkolny, ale również uczcili 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po części artystycznej głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Sobótko, która ciepło i serdecznie powitała całą społeczność szkolną, szczególnie zaś tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. W dalszej części przekazała bieżące informacje związane z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Po uroczystej inauguracji uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas na pierwsze powakacyjne spotkania.

LF, MG