• 37. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

     •     14 września 2019 roku grupą złożoną z  23 uczniów naszej szkoły pod opieką księdza Tomasza Milewskiego, Pani Beaty Ostrowskiej i Pani Anny Szeligowskiej wzięliśmy  udział w 37. Pielgrzymce  Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „nie - JESTEM – sam”.  W spotkaniu uczestniczyło kilka tysięcy  dzieci i młodzież z diecezji płockiej oraz goście z sąsiednich diecezji.

          Po przejechaniu przeszło 100 km. dotarliśmy do Przasnysza, skąd już pieszo  podzieleni  na 20 grup udaliśmy się w pieszą, liczącą ponad 6 km pielgrzymkę do Rostkowa. Po ponad godzinnym marszu dotarliśmy do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki, gdzie wzięliśmy udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Mirosława Milewskiego.

          Uczestnictwo w uroczystości było dla nas okazją do poznanie miejsc związanych z kultem św. Stanisława Kostki i obcowania z dziedzictwem  religijnym narodu. Dzięki pielgrzymce mieliśmy też możliwość  aktywnego wypoczynku i integracji grupy.

      B.O.

      https://plock.gosc.pl/gal/pokaz/5855999.Rostkowo-Pielgrzymka-dzieci-czesc-II/145#gt

    • Lekcja historii z Rekonstrukto
     • Lekcja historii z Rekonstrukto

     •     W dniu 11 września 2019 roku, uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną Rekonstrukto.  Tematem  spotkania był ,,Wrzesień 39”- czyli rzecz o tym, jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.

           Z okazji 80 - tej rocznicy wybuchu wojny, grupa przygotowała program przybliżający odbiorcom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. Występujący omówili i zaprezentowali sytuację międzynarodową  II Rzeczpospolitej,  etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas  kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie, musztrę oraz sprzęt bojowy.

          Grupa Rekonstrukto zadbała o to, by każdy odbiorca dobrze się bawił i znalazł coś ciekawego dla siebie.  Była to wesoła lekcja  historii, z której uczniowie wyszli bardzo zadowoleni.

                                                                             A.S.

    • Dni Gminy Mała Wieś
     • Dni Gminy Mała Wieś

     • W sobotę 7 września, już tradycyjnie, uczestniczyliśmy w obchodach XXI Dni Gminy Mała Wieś.

      O godzinie 14.00 chętni uczniowie wystartowali w Ulicznym Biegu Zdrowia.  Oczywiście wcześniej wszyscy  musieli się rozgrzać. Rozgrzewkę ze sceny poprowadziła Pani Ania Sadkowska.  Ćwiczący przed sceną  młodzi ludzie  w niebieskich koszulkach i białych czapeczkach - pakiecie startowym prezentowali się fantastycznie. Najmłodsi musieli przebiec  120 metrów, zaś najstarsi 400. Chętnych nie brakowało.  Wszyscy otrzymali złote medale… 

      Wiele atrakcji przygotowało dla przybyłych Gminne Centrum Kultury Muliosada. Na scenie pojawił się Piotr Kwiatkowski - uczestnik programu The Voice of Poland.  W tym dniu każdy znalazł coś fajnego dla siebie - od smakołyków do … wesołego miasteczka włącznie.

                                                     A.S.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     •    W dniu 2 września 2019r. świętowaliśmy rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020.

          O godzinie 8.00, w Kościele Parafialnym w Zakrzewie uczniowie, rodzice oraz rada pedagogiczna uczestniczyli w uroczystej  mszy św., podczas której wysłuchali kazania o talentach. Ksiądz Tomasz Milewski złożył wszystkim życzenia na nowy rok szkolny.

            O godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Podgórzu zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Zgodnie z tradycją  uczniowie klasy trzeciej oraz dziewczęta uczęszczające na zajęcia chóru  zaprezentowali  montaż słowno- muzyczny, w którym odnieśli się do wakacji, nauki oraz wydarzeń związanych z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

            Następnie wiele ważnych informacji związanych z organizacją nowego roku szkolnego przedstawiła dyrektor szkoły - Pani Iwona Sobótko. Wśród gości obecnych na sali był  radny gminy Mała Wieś - Pan Jerzy Ostrowski, który w imieniu Wójta Gminy Zygmunta Wojnarowskiego skierował wiele ciepłych słów do uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Było bardzo uroczyście. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie mieli możliwość odbioru podręczników i zapoznania się z planem lekcji oraz przypomnienia sobie  dokumentów, które regulują pracę szkoły.

         Warto dodać, że w bieżącym roku szkolnym,  w Szkole Podstawowej w Podgórzu pracować będą nowi nauczyciele. Wśród nich są: Pani Emilia Sałata - wychowawca klasy pierwszej, ks. Tomasz Milewski, Pani Anna Drajkowska - logopeda oraz Pani Sylwia Nowak - psycholog.

      A.S.