• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA co roku obchodzimy 25 listopada. Tego właśnie dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

      Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

      Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear,co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

      Dziś pluszowy miś to najpopularniejsza zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa ich największym przyjacielem. My także z okazji Dnia Pluszowego Misia co roku w naszej szkole organizujemy małe, klimatyczne uroczystości dla najmłodszych z pluszowym misiem na pierwszym planie. Tak też było i tym razem.

      25 listopada od samego rana wszystkich już w wejściu witał  serdecznie olbrzymi biały pluszak, otoczony girlandami misiowych proporczyków oraz wszelkimi informacjami na temat święta i jego historii. Na parapetach dolnego korytarza leżały kolorowe książki- wszystkie bez wyjątku poświęcone misiom- bohaterom bajek i baśni, ale i niedźwiedziom- zwierzętom. Była to biblioteczna, okazjonalna  wystawka. Specjalnie na tę okoliczność zorganizowano też 2 tematyczne konkursy - plastyczny i literacki (wszystkie prace wyeksponowano na imponującej wystawie).

      Najważniejszym jednak elementem tego przesympatycznego wydarzenia była obecność w szkole wielu, wielu pluszaczków przyniesionych z domu przez wszystkich milusińskich. Dzieci zabrały ze sobą tego dnia te najbardziej ulubione, te, do których co wieczór przytulają się przed zaśnięciem, te, którym powierzają na uszko największe tajemnice- wesołe i  smutne…Zaś kulminacją obchodów misiowego święta było wspólne spotkanie na sali gimnastycznej dzieci, misiów i pań, które poprowadziły wesołe zabawy przy muzyce.

      Miś zawsze kojarzy się z ciepłem i dobrocią, więc jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?...

            U.Z.

     • Zabawa Andrzejkowa

     • Andrzejki to ostatnia chwila na zabawy i tańce przed adwentem. 28 listopada 2019 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Podgórzu zorganizował z tej okazji zabawę andrzejkową.

      W czasie jej trwania, jak nakazuje tradycja, nie zabrakło wróżb i zabaw takich jak: ustawianie butów, przekłuwanie serca i wiele innych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci, jak i najmłodszych uczestników imprezy.

      Muzyka wprowadziła biorących udział w zabawie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili.

      M.G.