• Program edukacyjny „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”
     • Program edukacyjny „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”

     • Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.

      Do naszej szkołydotarła edukacyjno-zabawowa paka poświęcona8 surowcom: ALUMINIUM, DREWNO, SZKŁO, PAPIER, TWORZYWA SZTUCZNE, WIELOMATERAIŁOWE, BIOODPADY, ELEKTROODPADY. Materiały pomogą przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom wszystkie surowce. Skąd się one biorą? Co z nich produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów?

      Pod hasłem #EkoPaka #ZamykamyObieg organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

      Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już wkrótce u nas!

      Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka

     • Spotkanie z weterynarzem

     • 6 lutego 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III odwiedził bardzo ważny gość.  Na zaproszenie uczniów klasy II odpowiedział pan doktor Jakub Wiktorzak, lekarz weterynarii. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi (w szczególności psami i kotami) oraz poznanie pracy weterynarza. Pan doktor opowiedział dzieciom, jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy pies, kot  lub inne zwierzątko domowe jest chore i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniał również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne, jakie są zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami i co robić, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Podczas spotkania dzieci poznały zasady pielęgnacji i higieny czworonogów. Dowiedziały się, czym karmić psa i kota, jakie zabawki są dla nich bezpieczne. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. Pan doktor cierpliwie odpowiadał na wszystkie zagadnienia. Spotkanie miało również na celu uzmysłowienie dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką. Uczniowie klasy II realizujący innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” -ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III miały już utrwaloną wiedzę na ten temat. Podczas realizacji modułu II zaproszeni goście czytali  im lekturę „Cukierku ty łobuzie” Waldemara Cichonia, której głównym bohaterem jest mały, pręgowany kotek.

      Spotkanie  z panem Wiktorzakiem upłynęło szybko i w miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję poznać niezwykle interesujący zawód, jaki wykonuje gość.  Okazało się też , że pan Jakub ma fantastyczny kontakt z dziećmi, o czym świadczyły ich reakcje i zachowanie.

      A.B i U.Z.

     • UWAGA REKRUTACJA

     • Drodzy Rodzice

      Prosimy o zapoznanie się  z  dokumentami zamieszczonymi w zakładce "REKRUTACJA" dotyczącymi zasad rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2020/2021.

    • BEZPIECZNE FERIE !!!
     • BEZPIECZNE FERIE !!!

     • 5 lutego 2020r. uczniowie klas O - III spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Małej Wsi. Komendant pan Michał Stefaniak przedstawił zadania straży pożarnej, opowiedział o bezpieczeństwie w czasie ferii a także o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Wizyta druhów  strażaków wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana uczniom  z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy Ochotniczej  Straży Pożarnej z Małej Wsi za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.

      E. S.