• Wizyta Mikołaja.

• W grudniowy poranek zawitał do naszej szkoły niespodziewany gość. Ubrany był w czerwony strój, miał długą brodę, magiczny dzwoneczek i … wór pełen prezentów. Szukał grzecznych dzieci i je znalazł! Święty Mikołaj we współpracy z rodzicami przedszkolaków wręczył najmłodszym upominki.

Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok !

Emilia Sałata

• „Mój przyjaciel Miś” wyniki konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

• Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu ogłosiliśmy konkurs plastyczny - Mój przyjaciel MIŚ dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV naszej szkoły.

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych dzieci. Zgłoszone na konkurs prace wykonane zostały różnymi technikami. Łącznie wpłynęło 31 prac w trzech kategoriach wiekowych :

- przedszkolaki (12 prac)

- uczniowie klas I-II (11 prac),

- uczniowie klas III-IV (8 prac).

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce na korytarzu szkolnym. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

W kategorii przedszkolaki:

I miejsce – Marta Fortuńska

I miejsce – Natalia Borówka

II miejsce – Kalina Grzęda

II miejsce – Alicja Bogdańska

III miejsce – Magdalena Rajewska

III miejsce – Tobiasz Wachaczyk

W kategorii uczniowie klas I-II:

I miejsce – Lena Kuźmińska kl. I

II miejsce – Filip Borówka kl. I

II miejsce – Filip Krzemiński kl. II

III miejsce – Jakub Matusiak kl. II

III miejsce – Szymon Racki kl. I

W kategorii uczniowie klas III-IV:

I miejsce – Matylda Wyrębkowska kl. III

I miejsce – Adam Grzęda kl. IV

II miejsce – Kamila Ćwik kl. III

III miejsce – Sandra Pawlak kl. IV

III miejsce – Martyna Dąbrowska kl. III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia. Wszystkich zwycięzców konkursu od poniedziałku zapraszamy do szkoły po odbiór symbolicznych nagród.

Organizatorzy konkursu :

A. Brzoza, E. Sałata, B. Ostrowska

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. Tego właśnie dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

W tym roku przedszkolaki podejmowały Misiowe Wyzwanie. Dzieci miały do wykonania cztery zadania związane z misiem. Nie zabrakło w tym dniu misiowej gimnastyki i zabaw muzycznych. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały punkt do swojej misiowej tabeli aktywności. Gdy wszystkie zadania zostały wykonane najmłodsi otrzymali prezent od Misia.

Był to bardzo aktywny i wesoły dzień.

E. S.