• Szkoła Podstawowa w Podgórzu razem z UNICEF świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Podgórzu  miała możliwość zaangażowania się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.
      20. Listopada – w  tym  szczególnym dniu, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa -  dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.
      Nasza szkoła dzięki działaniom  całych rodzin mogła aktywnie włączyć się w pomoc dzieciom w Jemenie.

      Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka stała się  okazją, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu zwrócili też  uwagę uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa dziecka są drastycznie łamane, bądź nie są w ogóle przestrzegane.. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak Szkoła Podstawowa w Podgórzu włączyła się tak jak mogła w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o tym dniu i zrealizowali  aktywności on-line, które miały zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie - kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są tam właśnie dzieci, które tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

       W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF Szkolne Koło Wolontariatu zaproponowało całym rodzinom  realizację jednego z dwóch działań: odbycie rodzinnej wirtualnej podróży po Jemenie i przeprowadzenie wspólnej rozmowy  na temat tego , co obejrzano lub sprawdzenie rodzinnej wiedzy na temat praw dziecka- udział w quizie online