• IV EDYCJA AKCJI CZYTELNICZEJ „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM?”

     • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA! Takie właśnie motto przyświeca corocznej ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?...”, w której już po raz czwarty wzięliśmy udział. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek.

      Udział SP w Podgórzu potwierdza mapa uczestników- łatwo znaleźć na niej naszą placówkę.

      https://czytamy.org/mapa

      Pomysł na to wydarzenie powstał po lekturze niezbyt optymistycznych  wskaźników czytelnictwa w naszym kraju. Wynika z nich, że młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta!

      Jest to wspaniała, letnia okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania jakiejś wielkiej ideologii. Głównym celem jest bowiem budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem              i rozrywką. Akcja próbuje także zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy więc, lecz motywujmy.

      I tak wystartowaliśmy 7 czerwca punktualnie o godzinie 10:00! W poczuciu tego, że czytamy razem z kilkusettysięczną gromadą naszych  rówieśników z całej Polski (w roku ubiegłym prawie 407 tysięcy!!!!) , rozkoszowaliśmy  się, każdy  ulubioną literaturą – bez przymusu, tym, na co się miało ochotę…

      Regulamin tego wydarzenia  nie zawiera ograniczeń, więc my, jak co roku,  dostosowaliśmy przebieg akcji do swoich możliwości: było to po prostu kameralne jednoczesne  czytanie, a po nim wspólne integracyjne zabawy z literaturą w tle, zorganizowane we współpracy z niezawodnymi, jak zawsze, paniami z GCK MUltiOsada w Małej Wsi, którym za to serdecznie dziękujemy.

      Szkolne Koło Wolontariatu, wykorzystując okazję wspólnego zgromadzenia się, zainicjowało kolejną akcję charytatywną również związana z czytelnictwem. Członkowie klubu czytelniczego zaprezentowali książkę, którą można kupić w szkole, by wesprzeć  Stowarzyszenie Żar serca gromadzące środki na rehabilitację Gabrysia- chłopca z naszej gminy.                            

      A jak było, zdjęcia mówią same za siebie…

                                                                                                                                                                           U.Z.

     • Alleluja!!!

     • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      smaczengo jajka,

      szalonego i mokrego śmingusa-dyngusa

      oraz samych słonecznych i cudownych dni.

      Uczniowie i pracownicy

      Szkoły Podstawowej w Podgórzu

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.