• „Mój przyjaciel Miś” - wyniki konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
     • „Mój przyjaciel Miś” - wyniki konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

     • Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji 18 listopada 2021r. Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło konkurs plastyczny – „Mój przyjaciel MIŚ” dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV naszej szkoły.

      Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

      Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności plastycznych dzieci oraz udział w akcji charytatywnej „Cegiełka dla Zuzi”. Zgłoszone na konkurs prace wykonane zostały różnymi technikami. Łącznie wpłynęło 47 prac w trzech kategoriach wiekowych.

      - przedszkolaki (21 prac)

      - uczniowie klas I-II (13 prac)

      - uczniowie klas III-IV 13 prac)

      Jury w składzie: Iwona Sobótko, Lidia Figurska, Małgorzata Tomczak w dniu 24 listopada 2021r. wyłoniło zwycięzców i w dniu 25 listopada 2021r. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetkach na dolnym korytarzu szkolnym. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

      W kategorii przedszkolaki:

      I miejsce – Alan, Wiktoria, Szymon

      II miejsce – Alicja, Franciszek,  Tobiasz, Kalina

      III miejsce – Karolina, Antoni, Zofia, Maria, Nina, Magdalena, Wanessa, Laura, Piotr, Maja

      W kategorii uczniowie klas I-II:

      I miejsce – Jakub

      II miejsce – Dorota kl. I, Lena kl. II

      III miejsce – Martyna kl. I, Jan P. kl. I, Damian kl. II, Szymon kl. II 

      W kategorii uczniowie klas III-IV:

      I miejsce – Jakub kl. III

      II miejsce – Oliwia kl. III, Filip kl. III

      III miejsce – Agata kl. III, Nina kl. IV

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia.

      Organizatorzy konkursu : Szkolne Koło Wolontariatu

    • XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - Podgórze 2021 – edycja wirtualna
     • XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - Podgórze 2021 – edycja wirtualna

     • Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości to nasze szkolne święto, które doczekało się już 25 edycji. Jak wszyscy pamiętamy, w ubiegłym roku po raz pierwszy od ćwierć wieku biegi nie odbyły się ponieważ nie pozwoliła na to szalejąca pandemia.  W tym roku również organizacja biegów w takiej formie jak dotychczas była zagrożona. Nie chcieliśmy jednak, aby Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości nie odbyły się po raz kolejny. Żeby podtrzymać tradycję sportowego świętowania Dnia Niepodległości zaproponowaliśmy szkołom z powiatu płockiego udział w edycji wirtualnej XXVI Jesiennych Biegów Przełajowych. Jej innowacyjny charakter polegał na organizacji zawodów na terenie zgłoszonej szkoły, która to wcielała się w rolę współorganizatora a my jako organizator główny zapewnialiśmy nagrody.

      W sportowe świętowanie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyło się 16 szkół,  w tym z jedna szkoła ponadpodstawowa. Z radością informujemy, że w dniach 8 – 10 listopada br. w sumie biegało z nami 1213 zawodników:  593 dziewcząt i 620 chłopców.

      W tym miejscu składamy podziękowanie dyrektorom zgłoszonych szkół i przekazujemy wyrazy uznania nauczycielom wychowania fizycznego za podjęcie trudu współorganizacji wydarzenia.

      Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku i Gminie Mała Wieś za sfinansowanie nagród.

      Żywimy nadzieję, że za rok spotkamy się na podgórskich trasach a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej szkolnej edycji XXVI Jesiennych Biegów Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości.

                                                                                                                                        M. Sz., M.G., I.S.

    • Wycieczka do Płocka
     • Wycieczka do Płocka

     • W dniu 21 października 2021r. uczniowie klas II-V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Płocka.

      W czwartkowy poranek, mimo iż pogoda nie dopisywała wybraliśmy się na wycieczkę do płockiego ZOO . Z uśmiechami na twarzach, mieliśmy przyjemność wziąć udział w zajęciach dydaktycznych na terenie ogrodu zoologicznego. Poznaliśmy pisownię trudnych nazw zwierząt oraz mieliśmy przyjemność zobaczyć, dotknąć i pogłaskać wiele wspaniałych okazów zwierząt. Po zajęciach  spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy teren ogrodu, aby poznać jego mieszkańców. Ta wyprawa, przyniosła wszystkim wiele radości.

      Tego dnia udaliśmy się również na Stare Miasto w Płocku, aby zobaczyć Wzgórze Tumskie i Stary Rynek.

      Wyjazd bardzo nam się podobał i zgodnie stwierdziliśmy, że ponownie odwiedzimy te ciekawe miejsca.

      E.L.

    • Cyrk leśnych robaczków
     • Cyrk leśnych robaczków

     • Dnia 28.10.2021r. zawitał do naszej szkoły teatr KRAK- ART. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Przedstawienie mało charakter interaktywny, mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku  i wystąpienia na scenie.   Aktorzy wcielając się  w rolę różnych postaci w zabawny sposób opowiadali o zasadach obowiązujących wśród zwierząt, które idealnie można przenieść na  relację wśród ludzi. Podkreślali, że warto walczyć o swoje marzenia i rozwijać swoje talenty. Dobro zwycięża, a pomagać zawsze warto. W rytmach skocznej muzyki miło spędziliśmy czas.