• Waleczna Zosia

• Kochani, mimo przeszkód nie przestajemy działać. Wznawiamy akcję „ Zbiórka nakrętek” , która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, kawie, nabiale, itp.). Obecnie zbieramy nakrętki dla malej Zosi, która potrzebuje naszej pomocy, bo choruje  na SMA. Chcemy pomóc jej rodzicom w zdobyciu najdroższego leku świata, który pomoże powstrzymać wyniszczającą chorobę. Lek musi zostać poddany dziewczynce jak najszybciej, po 2. urodzinach na terapię będzie za późno!

Jedną nakrętką nie zasponsorujesz leczenia Zosi, uda się to jednak, jeśli skompletujemy  kilka ton. Dlatego w szkołach, urzędach czy sklepach nakrętki zbierają już wszyscy. Chodzi o akcję społeczną, dzięki której pomożemy nie tylko środowisku.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. A organizator zbiórki zyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze przekaże  na leczenie Zosi.

Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły- pojemnik przy wejściu lub do p. Beaty Ostrowskiej – pojemnik przed sklepem spożywczym w Podgórzu.

Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły.

Prosimy, nagłośnijcie zbiórkę  w swoim środowisku!

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy zechcą włączyć  się w ww. akcję

Przypominamy: zbieramy czyste nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po

• napojach, sokach, kawie, herbacie, itp.

• chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.)

Nie zbieramy:

• metalowych nakrętek,

• nakrętek po smarach, farbach i innych trujących chemikaliach.

Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Podgórzu