• WIZYTA UCZNIÓW W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZAKRZEWIE

• Dnia 8 stycznia 2024 roku uczniowie klasy II z naszej szkoły, pod opieką: Pani Iwony Sobótko, Pani Edyty Brzezińskiej oraz Pana Piotra Jędraszczaka udali się do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Grupa uczniów wystawiła tam przedstawienie świąteczne. Aktorzy po raz kolejny pięknie zagrali swoje role. Cały występ wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

W imieniu pracowników i podopiecznych tego domu, Pani Dyrektor podziękowała nam za przybycie i teatralną ucztę. Była pełna uznania dla pracy i zaangażowania naszych uczniów.

Po występie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Za to wszystko bardzo dziękujemy. Jednak dla nas najważniejsze było to, że mogliśmy ofiarować drugiemu człowiekowi trochę radości i ciepła.

• PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

• Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Jak co roku również w naszej szkole odbyły się Jasełka. W tym roku szkolnym przedstawienie przygotowali uczniowie klasy drugiej pod okiem pani Edyty Brzezińskiej. Do wspólnego kolędowania zachęcał chór szkolny pod kierunkiem Pana Piotra Jędraszczaka.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się.

Wzruszające przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

Edyta B.

• KONKURS RECYTATORSKI "BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ..."

• 15 grudnia 2023 roku w Naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. "Boże Narodzenie tuż, tuż...", w którym wzięło udział 14 uczniów z klas I-III.

Celem konkursu było głównie ukazanie piękna języka polskiego oraz odkrywanie aktorskich talentów.

Jury w składzie: Pani Ewa Stefaniak, Pani Monika Urbaniak, Pani Iwona Sobótko wybrało laureatów, którymi zostali:

I miejsce: Dorota A. klasa III

II miejsce: Kornelia S. klasa III

III miejsce: Kalina G. klasa II

Wyróżnienie: Julia K. klasa III

Zwycięzcy za włożony trud zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zasponsorowała Rada Rodziców.

Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Edyta Brzezińska