• REKRUTACJA

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I rozpoczynają się 1 marca 2024 r. Wnioski do wypełnienia można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły pod adresem: sppodgorze.pl zakładka REKRUTACJA.

Wypełnioną dokumentację należy złożyć w sekretariacie szkoły do 15 marca 2024 r.

• STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

• Standardy ochrony małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni. Z dniem 15 lutego 2024 r., zostaje wprowadzony w naszej szkole dokument, określający standardy ochrony małoletnich. Opisane zasady mają charakter obligatoryjny, ale istnieje możliwość ich modyfikacji. Zachęcam wszystkich rodziców do zapoznania się z całym przesłanym dokumentem, znajdującym się poniżej.

Standardy_Ochrony_Malotelnich.pdf

• WOŚP W NASZEJ SZKOLE

• W dniach 4-12 stycznia 2023r. w naszej szkole funkcjonowała zbiórka do Stacjonarnej Puszki 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Organizacją akcji zajęły się Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

Uczniowie i pracownicy szkoły oraz rodzice wrzucali dobrowolne datki,  za co opiekujący się  puszką wolontariusze  odwdzięczali  się serduszkiem WOŚP.

W związku z akcją zaplanowano dodatkowo dwa inne szkolne działania : loterię fantową i kawiarenkę uczniowską , dochód z których w całości zasilił konto WOŚP.

Żadne z nich nie odbyłoby się  bez udziału członków SU I SKW , którzy zebrali przyniesione przez uczniów fanty, przygotowali losy i zorganizowali zabawę fantową. Dochód ze sprzedaży losów wrzucano od razu  do puszki WOŚP.

Akcję WOŚP w naszej szkole wypadła rewelacyjnie! Puszka WOŚP okazała się bardzo ciężka, a  28 stycznia 2024r podczas Finału w Małej Wsi dowiedzieliśmy się, że zebraliśmy 1731,25 złotych!

Pamiętajcie: GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Opiekun SU i SKE - Beata Ostrowska