• Festiwal Pieśni Wielkopostnej
          • Festiwal Pieśni Wielkopostnej

          • Tuż przed Wielkanocą pod Patronatem Wójta Gminy Gostynin został zorganizowany II Festiwal Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej „Rozpięty na ramionach” . Organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin. Festiwal zgromadził 35 uczestników – solistów w czterech kategoriach wiekowych. Wiktoria Wyrębkowksa wyśpiewała Brązowy Dyplom w kategorii soliści klas IV-VIII . Serdecznie gratulujemy.

        • PAMIĘTAMY O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH
          • PAMIĘTAMY O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH

          • 12 kwietnia we wtorek w naszej szkole odbyło się przedświąteczne wspólne spotkanie na sali gimnastycznej. Uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez oddział przedszkolny oraz uczniów kl. V i IV pod kierunkiem pani Emilii Sałaty i pani Małgorzaty Tomczak. Inscenizacja przeniosła nas do dawnych i obecnych tradycji związanych z Wielkanocą. Przedszkolaki w przypomniały wszystkim zabawę zwaną Wybitkami. Był również Śmingus Dyngus oraz występ uczennicy kl. VIII, która wywołała chwilę zadumy i wyciszenia. Wykonała ona pasyjną piosenkę: „Zbawienie przyszło przez krzyż”.
                        Wśród pięknej dekoracji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zostali wprowadzeni w klimat zbliżających się Świąt. Było dużo radości i trochę powagi, przygotowanie koszyczka wielkanocnego oraz życzenia, które przekazała pani dyrektor - a więc to wszystko, co w Wielkim Tygodniu być powinno. Najważniejsze, że wszyscy mogliśmy być razem, aby cieszyć się sobą i odczuć klimat szkolnej społeczności.

            M. Tomczak

            E. Sałata

        • Teatr "KRAK-ART"
          • Teatr "KRAK-ART"

          • 17.03.2022r. dzieci przedszkolne i uczniów klas I-IV odwiedził teatr „KRAK-ART” i zaprosił na spektakl ,, Pinokio".
            Mali widzowie  z ogromnym zaangażowaniem śledzili przygody drewnianego pajacyka i jego ojca Dżepetto. Wcielali się w rolę widzów w cyrku i współtowarzyszy osiołka, chóralnie podpowiadali Pinokiowi i ostrzegali go. Występującym aktorom towarzyszyła w tle ciągle zmieniająca się kolorowa dekoracja.
            Pełne humoru przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie dzieci, które mogły dowiedzieć, co ich może spotkać, gdy nie będą słuchać  rodziców i rad innych i na dodatek będą kłamać.

             Reakcja widzów po zakończeniu spektaklu dowodzi, że dzieci uwielbiają przedstawienia i  żywy kontakt z aktorami.

        • Witaj Wiosno!
          • Witaj Wiosno!

          • 21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę na wiele sposobów. Akcję SU „Zielono mi!” było widać wszędzie, gdyż zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli i pracowników szkoły królowały ubrania w zielonym kolorze. Był to także „No backpack Day” w którym to uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w tworzeniu alternatywy plecaka. Na parapetach pojawiły się również własnoręcznie wykonane bukiety poszczególnych klas. I nagle w szkole powiało wiosną… Wszystko to dopełniła gazetka okolicznościowa wykonana przez uczniów klasy VII i ich wychowawczynię – panią M. Jóźwiak. Przypominamy, że nadal trwa konkurs SU pt.: „Marzanna”.  Szczegóły u pani M. Majorkiewicz i opiekunów akcji: Amelki i Kacpra z kl. VI.

        • Dzień Kobiet w naszej szkole
          • Dzień Kobiet w naszej szkole

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza.  Jak co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W tym roku obchodziliśmy go aż DWA dni. Wszystko to za sprawą Pana Piotra Jędraszczaka, który 7 marca, sprezentował wszystkim dziewczynkom, dziewczętom i kobietom prawdziwy koncert za sprawą niezawodnego szkolnego chóru. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przekazali piękne życzenia i przybliżyli historię tego święta w niebanalnej prezentacji. 8 marca natomiast każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczyny z klas starszych przebrały się za postacie kobiet, które podziwiają i dzięki temu losowały bony przygotowane przez SU i Panią Małgosię Majorkiewicz – opiekunkę SU. Wszyscy mogli wziąć też udział, w konkursie „Kto to?”, w którym to można było się sprawdzić ze znajomości najsłynniejszych kobiecych postaci. Najsmaczniejszą atrakcją, była jednak akcja „Babeczki dla babeczek”, dzięki której wszystkie kobietki, te małe i te duże, mogły skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez najwspanialsze kobiety – kochające mamy. Z tego miejsca serdecznie im dziękujemy.

            Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku! 

          • Życzenia

          • Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkiego najlepszego od męskiej części Rady Pedagogicznej.

        • "Księżniczka, pirat, a może jednorożec"?
          • "Księżniczka, pirat, a może jednorożec"?

          • Uczniowie klas I-III pożegnały tegoroczny karnawał podczas świetnej zabawy, która odbyła się 25 lutego 2022 roku. 

                                                                                                                                                  Edyta Leśkiewicz

        • Wyjazd do teatru
          • Wyjazd do teatru

          • 17 lutego 2022 , w ramach świętowania klasowych walentynek, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy IV wybrali się wraz ze swymi opiekunami do Płocka, by w Teatrze Dramatycznym obejrzeć spektakl „Pchła Szachrajka”.

            Zarówno starszych jak i młodszych urzekła gra aktorska, a zwłaszcza  główna bohaterka przedstawienia - sprytna i psotna pchełka, która zawita do cyrku.  Czwartoklasiści zwrócili też uwagę na oprawę spektaklu, czyli choreografię, kostiumy, muzykę i oświetlenie. Bardziej wnikliwi dostrzegli nawet suflera, który podpowiadał aktorom ich role 😊. Przedszkolakom najbardziej podobało  się to że mogli pograć z bohaterami bajki w piłkę.  Po przedstawieniu uczniowie mieli też możliwość spotkania i porozmawiania z jedną z aktorek biorących udział w widowisku.

            Wszyscy  jednogłośnie stwierdzili, że sztuka bardzo im się podobała i jeśli tylko nadarzy się okazja, znów wybiorą się do teatru.

             B. O , E. S

          • REKRUTACJA KLASA PIERWSZA

          • Szanowni Rodzice

            W zakładce REKRUTACJA dostępne są "Zasady rekrutacji uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Podgórzu na rok szkolny 2022/2023" wraz z drukami do pobrania.

          • REKRUTACJA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

          • Szanowni Rodzice

            W zakładce REKRUTACJA dostępne są "Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Podgórzu na rok szkolny 2022/2023" wraz z drukami do pobrania.

          • FERIE ZIMOWE 2022

          • Tegoroczne ferie zimowe trwają od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r.  To oznacza, że za nami I semestr, a 14 lutego rozpoczynamy semestr II.
            Wypoczywając pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim, koleżanek i kolegów oraz najbliższych.
            Po feriach, aż do 27 lutego uczniowie klas V - VIII pracują zdalnie, a pozostali uczniowie z klas młodszych przychodzą do szkoły.

        • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
          • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

          • 16 grudnia w naszej szkole miały miejsce jasełka bożonarodzeniowe. W rolę aktorów wcieliły się tym razem najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Przedszkolaki na moment przestały być dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat.  Świąteczny nastrój podkreślały również niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Cały czas towarzyszył im niezawodny chór szkolny.Wszystkim małym aktorom należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie. Słowa wdzięczności kierujemy również do rodziców, którzy jak zawsze wspierali nasze działania - przygotowali piękne stroje oraz poczęstunek dla najmłodszych.Na koniec Pani Dyrektor oraz Ksiądz Proboszcz złożyli wszystkim obecnym dzieciom, nauczycielom  i pracownikom szkoły życzenia świąteczne, życząc przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.  Spotkanie jasełkowe zakończyło się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród zwycięzcom Konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczną zorganizowanego przez  Szkolne Kołom Wolontariatu.

                                                                                                                                                                          E.S.

        • Roraty, kakao i bułeczki
          • Roraty, kakao i bułeczki

          • W Adwencie uczniowie z naszej Szkoły wraz z rodzicami brali udział w roratach – szczególnej Mszy Św. poświęconej Maryi. Dzieci przychodziły z lampionami i oczekiwali na końcu kościoła na księdza, który zawsze z uśmiechem witał wszystkich i zapraszał do wspólnej modlitwy. Wejście w półmroku z zapalonymi lampionami symbolizowało gotowość serc na czekanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. atrakcja, na którą wszystkie dzieci czekały z radością. Przejście na plebanie, by przy wspólnym stole wypić gorące kakao i posilić się słodkimi bułeczkami. Na rodziców czekała gorąca herbata. Krótkie zatrzymanie na mały posiłek to doskonała okazja do porozmawiania i miłego spędzenia czasu. Zadowolone dzieci z niecierpliwością czekały na kolejną środę, aby o 16.00 znów przyjść na roraty, kakao i bułeczki.

            Opracowała

            M. Tomczak

        • Konkurs różańcowy
          • Konkurs różańcowy

          • W październiku został ogłoszony konkurs na wykonanie różańca z dowolnych elementów. Wszystkie różańce można było oglądać w kościele w Kępie. W konkursie wzięło udział 9 osób. Jury  w składzie: Ks. Proboszcz, pan kościelny, pani Emilia Sałata, pani Lidia Fabisiak oraz dzieci z oddziału przedszkolnego miało bardzo trudny wybór. Wyniki zostały ogłoszone w kościele 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po nabożeństwie rorat. Zostały przyznane dwa miejsca I, dwa miejsca II i dwa miejsca III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy specjalne słodkości od księdza proboszcza.

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniu 03 grudnia 2021r. chętni uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wyruszyli na całodniową wycieczkę do Warszawy. To dzięki naszej Gminie Mała Wieś, a w tym naszej szkole, która otrzymała dofinansowanie do realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” mogliśmy zorganizować takie wydarzenie. Celem wycieczki było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Grupa liczyła 17 uczniów oraz 4 nauczycieli: A. Brzoza, L. Figurska, M. Tomczak, E. Nowak.

            Wcześnie, bo o 7.00 rano zebraliśmy się pod szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Placu Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Idąc w stronę Starego Miasta mijaliśmy Pałac Prezydencki. Następnie przeszliśmy na Plac Zamkowy, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy tu piękno Zamku Królewskiego, jak również ustrojoną świątecznie choinkę. Potem powędrowaliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Zatrzymaliśmy się również przy restauracji „Bazyliszek”, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam legendy o tym potworze. Dzieci zobaczyły podobiznę potwora, która wisi nad jej wejściem. Później odwiedziliśmy Bazylikę Św. Jana Chrzciciela, która mieści się na ulicy Świętojańskiej. Po tak wyczerpującym spacerze nadszedł  czas na pyszny posiłek na Starówce. Nakarmieni, pełni energii udaliśmy się do teatru „Capitol” na spektakl „Pinokio”. Obejrzeliśmy teatralną adaptację znanej na całym świecie bajki, która niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych. Po spektaklu było spotkanie ze Świętym Mikołajem! Radości nie było granic. Następnie zwiedziliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, gdzie widzieliśmy budynki ambasad. Kolejnym punktem naszego programu był spacer po Łazienkach Królewskich. Zatrzymaliśmy się przy Pomniku Fryderyka Chopina, który należy do najpiękniejszych i najbardziej znanych pomników kompozytora w naszym kraju. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb. W parku widzieliśmy pawie i wiewiórki, które chętnie „pozowały” do zdjęć. Teraz nadszedł już czas na posiłek w przepięknej restauracji w Wilanowie, gdzie apetyty dopisywały wszystkim. Jedną z największych atrakcji wycieczki jaką mogliśmy zobaczyć tylko w okresie jesienno-zimowym były Królewskie Ogrody Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Obejrzeliśmy wyświetlany na fasadzie budynku mapping „Bajka o królewskiej wydrze”. Cała wilanowska wystawa świetlna zrobiła na nas ogromne wrażenie. Największym jednak powodzeniem cieszyła się Świetlna Karuzela, z której wszyscy skorzystaliśmy.

            Wycieczka była bardzo udana. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia i chłodu byliśmy bardzo zadowoleni. Jak widać i jesienią, w trakcie najkrótszych i najciemniejszych dni, można w ciekawy sposób spędzić czas na wycieczce w stolicy.

            A.B.

        • „Mój przyjaciel Miś” - wyniki konkursu plastycznego  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
          • „Mój przyjaciel Miś” - wyniki konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

          • Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji 18 listopada 2021r. Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło konkurs plastyczny – „Mój przyjaciel MIŚ” dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV naszej szkoły.

            Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

            Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności plastycznych dzieci oraz udział w akcji charytatywnej „Cegiełka dla Zuzi”. Zgłoszone na konkurs prace wykonane zostały różnymi technikami. Łącznie wpłynęło 47 prac w trzech kategoriach wiekowych.

            - przedszkolaki (21 prac)

            - uczniowie klas I-II (13 prac)

            - uczniowie klas III-IV 13 prac)

            Jury w składzie: Iwona Sobótko, Lidia Figurska, Małgorzata Tomczak w dniu 24 listopada 2021r. wyłoniło zwycięzców i w dniu 25 listopada 2021r. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetkach na dolnym korytarzu szkolnym. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

            W kategorii przedszkolaki:

            I miejsce – Alan, Wiktoria, Szymon

            II miejsce – Alicja, Franciszek,  Tobiasz, Kalina

            III miejsce – Karolina, Antoni, Zofia, Maria, Nina, Magdalena, Wanessa, Laura, Piotr, Maja

            W kategorii uczniowie klas I-II:

            I miejsce – Jakub

            II miejsce – Dorota kl. I, Lena kl. II

            III miejsce – Martyna kl. I, Jan P. kl. I, Damian kl. II, Szymon kl. II 

            W kategorii uczniowie klas III-IV:

            I miejsce – Jakub kl. III

            II miejsce – Oliwia kl. III, Filip kl. III

            III miejsce – Agata kl. III, Nina kl. IV

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia.

            Organizatorzy konkursu : Szkolne Koło Wolontariatu

        • XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji  Dnia Niepodległości - Podgórze 2021 – edycja wirtualna
          • XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - Podgórze 2021 – edycja wirtualna

          • Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości to nasze szkolne święto, które doczekało się już 25 edycji. Jak wszyscy pamiętamy, w ubiegłym roku po raz pierwszy od ćwierć wieku biegi nie odbyły się ponieważ nie pozwoliła na to szalejąca pandemia.  W tym roku również organizacja biegów w takiej formie jak dotychczas była zagrożona. Nie chcieliśmy jednak, aby Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości nie odbyły się po raz kolejny. Żeby podtrzymać tradycję sportowego świętowania Dnia Niepodległości zaproponowaliśmy szkołom z powiatu płockiego udział w edycji wirtualnej XXVI Jesiennych Biegów Przełajowych. Jej innowacyjny charakter polegał na organizacji zawodów na terenie zgłoszonej szkoły, która to wcielała się w rolę współorganizatora a my jako organizator główny zapewnialiśmy nagrody.

            W sportowe świętowanie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyło się 16 szkół,  w tym z jedna szkoła ponadpodstawowa. Z radością informujemy, że w dniach 8 – 10 listopada br. w sumie biegało z nami 1213 zawodników:  593 dziewcząt i 620 chłopców.

            W tym miejscu składamy podziękowanie dyrektorom zgłoszonych szkół i przekazujemy wyrazy uznania nauczycielom wychowania fizycznego za podjęcie trudu współorganizacji wydarzenia.

            Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku i Gminie Mała Wieś za sfinansowanie nagród.

            Żywimy nadzieję, że za rok spotkamy się na podgórskich trasach a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej szkolnej edycji XXVI Jesiennych Biegów Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości.

                                                                                                                                              M. Sz., M.G., I.S.

        • Wycieczka do Płocka
          • Wycieczka do Płocka

          • W dniu 21 października 2021r. uczniowie klas II-V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Płocka.

            W czwartkowy poranek, mimo iż pogoda nie dopisywała wybraliśmy się na wycieczkę do płockiego ZOO . Z uśmiechami na twarzach, mieliśmy przyjemność wziąć udział w zajęciach dydaktycznych na terenie ogrodu zoologicznego. Poznaliśmy pisownię trudnych nazw zwierząt oraz mieliśmy przyjemność zobaczyć, dotknąć i pogłaskać wiele wspaniałych okazów zwierząt. Po zajęciach  spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy teren ogrodu, aby poznać jego mieszkańców. Ta wyprawa, przyniosła wszystkim wiele radości.

            Tego dnia udaliśmy się również na Stare Miasto w Płocku, aby zobaczyć Wzgórze Tumskie i Stary Rynek.

            Wyjazd bardzo nam się podobał i zgodnie stwierdziliśmy, że ponownie odwiedzimy te ciekawe miejsca.

            E.L.

        • Cyrk leśnych robaczków
          • Cyrk leśnych robaczków

          • Dnia 28.10.2021r. zawitał do naszej szkoły teatr KRAK- ART. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Przedstawienie mało charakter interaktywny, mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku  i wystąpienia na scenie.   Aktorzy wcielając się  w rolę różnych postaci w zabawny sposób opowiadali o zasadach obowiązujących wśród zwierząt, które idealnie można przenieść na  relację wśród ludzi. Podkreślali, że warto walczyć o swoje marzenia i rozwijać swoje talenty. Dobro zwycięża, a pomagać zawsze warto. W rytmach skocznej muzyki miło spędziliśmy czas.