Zaproszenie
Zmiana adresu e-mail
Informujemy, że nastąpiła zmiana adresu poczty elektronicznej Szkoły Podstawowej w Podgórzu.
Wszelkie wiadomości prosimy kierować na nowy adres e-mail: sekretariat@sppodgorze.pl
Festiwal piosenki
10 kwietnia uczennica klasy II - Ninka wzięła udział w jubileuszowym XX Festiwalu Piosenki Rozmaitej zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie. Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę.
Ninka zdobyła I miejsce w kategorii "SOLIŚCI I-III".
OGROMNE GRATULACJE DLA NASZEJ WOKALISTKI!
Edyta Brzezińska
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Spotkanie z pisarzem
25 marca 2024 na zaproszenie MutiOsady w Małej Wsi uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Krzysztofem Czewojstem, podczas którego autor promował swoją pierwszą wydaną książkę pt.: „Gimbaza". W trakcie spotkania pisarz wyjaśnił zgromadzonym, skąd czerpał pomysły do pisania utworu, przedstawił proces powstawania książki - od napisania pierwszych słów, do jej wydania, przeczytał też fragment swojego dzieła. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem oraz żywo reagowały na słowa gościa. Przy pomocy pani Ewy, zadawano pisarzowi dużo różnych pytań, na które autor chętnie odpowiadał.
Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania chętni mogli nabyć książkę , uzyskać autograf z dedykacją oraz sfotografować się z pisarzem .
Dziękujemy MultiOsadzie na umożliwienie nam udziału w spotkaniu, które było aktywną zachętą do czytania. Uczniowie sami stwierdzili, że chętnie sięgną po książkę, której autora bezpośrednio poznali.
Beata Ostrowska
EDUKACYJNIE, SPORTOWO I REKREACYJNIE
19 marca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wyruszyli na wycieczkę szkolną do Płocka.
Klasy I-III po dotarciu na miejsce docelowe, pierwszą godzinę spędziły bardzo aktywnie w Kręgielni Dębowa, gdzie najmłodsi uczniowie poznawali, a starsi doskonalili umiejętność gry w kręgle. Była to doskonała okazja do wzmacniania więzi koleżeńskich w duchu zdrowej rywalizacji.
Dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wyprawę do świata zabaw i leśnych zakątków, a to za sprawą wizyty z sali zabaw Fikołki. W tym niezwykłym miejscu przedszkolaki miały możliwość nie tylko zabawy i wyładowania energii, ale także udziału w zajęciach edukacyjnych. Podczas zajęć dzieci wykonały las w słoiku. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na pyszny posiłek w restauracji KCF.
Następnie odwiedziliśmy kino Helios, gdzie starsi uczniowie obejrzeli film familijny pt. „Emma i czarny jaguar”, natomiast przedszkolaki zauroczeni zostali bajką pt. „Zagadka Klary Mu”.
Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt w restauracji McDonald's.
Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, zdrowo zmęczeni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Artystyczne warsztaty wielopokoleniowe - wspólne wykonywanie palm wielkanocnych
Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Podgórzu w piątek 15 marca 2024 r. zorganizowało po raz kolejny artystyczne warsztaty wielopokoleniowe, tym razem poświęcone wykonywaniu palm wielkanocnych. Na godzinę 14.00 zaproszono do remizy OSP w Podgórzu uczniów SP w Podgórzu wraz z rodzinami , nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły, harcerzy 21 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej CARPE DIEM z Podgórza z rodzicami i drużynową oraz uczestników zajęć Świetlicy Środowiskowej w Chylinie wraz z opiekunem.
Podczas spotkania wśród przybyłych wytworzyła się miła towarzysko- twórcza atmosfera. Rozmawiano i robiono tradycyjne mazowieckie palmy wielkanocne. Tym razem to młodsi podpatrywali starszych. Powstały naprawdę piękne rękodzieła!
Prace powstałe podczas warsztatów zostały wystawione na sprzedaż w trakcie kiermaszu świątecznego, który odbył się 17 marca 2024 r. (niedziela) po mszach świętych w kościele w Kępie Polskiej i w Zakrzewie. Sprzedażą zajęli się harcerze.
Dochód uzyskany ze sprzedaży - 1366.60 zł przeznaczono w całości na pomoc w rehabilitacji syna jednego z absolwentów Szkoły Podstawowej w Podgórzu.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom warsztatów za obecność i pomoc w tworzeniu palm , ofiarodawcom za ich zakup oraz druhom strażakom za udostępnienie lokalu i jego wyposażenia.
B. O, E. S
Zbiórka Żywności zorganizowana przez Centrum Wolontariatu przy GOPS Mała Wieś
W dniach 15 – 16 marca 2024 r w sklepach na terenie Małej Wsi odbyła się druga Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Centrum Wolontariatu przy GOPS Mała Wieś, w której jako wolontariusze gminni uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Oliwia i Ala z klasy 5 oraz Małgosia i Ola z Klasy 7. Dziewczęta w TOP Markiet i Gram Market pod nadzorem pracowników GOPS Mała Wieś zbierały żywność dla potrzebujących rodzin.
Relacja z akcji znajduje się na Facebooku GOPS Mała Wieś:
Dzień Kolorowej Skarpetki
Samorząd Uczniowski chcąc uczcić obchodzony 21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa zorganizował w szkole kilka akcji. W czwartek Pierwszego Dnia Wiosny świętowano również Dzień Kolorowej Skarpetki, polegający na założeniu na znak solidarności z osobami chorymi na zespół Downa dwóch różnych kolorowych skarpetek. Uczniowie wraz z wychowawcami wspólnie obejrzeli też film na temat zespołu Downa „ Zespół Downa. Jak rozmawiać z dziećmi na ten temat?” i wzięli udział w proponowanych przez SU zabawach z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Na korytarzu zawisła gazetka informacyjna na temat Zespołu Downa przygotowana przez członków SU, wyjaśniająca historię, znaczenie, sposoby obchodzenia Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, specyfikę zaburzenia genetycznego, jakim jest zespół Downa oraz powiązanie kolorowych skarpetek z trisomią 21 chromosomu.
Beata Ostrowska
Konkurs recytatorski
12 marca 2024 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do międzypowiatowego konkursu recytatorskiego Radość życia - słowem malowana organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wyszogrodzie. W eliminacjach wzięło udział 10 uczennic z klas I-III. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, kształtowanie kultury żywego słowa, promowanie młodych talentów oraz kształtowanie umiejętności godnego reprezentowania swojego środowiska.Jury w składzie: Pani Beata Ostrowska, Pani Małgorzata Tomczak oraz Pani Emilia Sałata wyłoniły zwycięzców, którymi zostały:I miejsce - Kalina G. klasa IIII miejsce - Magdalena R. klasa IIIII miejsce - Julia K. klasa III. Podczas oceny były brane pod uwagę kryteria tj.:- dobór i rozumienie tekstu,- zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji,- poprawność i ekspresja wypowiedzi,- dykcja oraz opanowanie tekstu.Uczennice, które zdobyły I i II miejsce będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu w Wyszogrodzie 25 marca 2024 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Edyta Brzezińska
REKRUTACJA
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I rozpoczynają się 1 marca 2024 r. Wnioski do wypełnienia można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły pod adresem: sppodgorze.pl zakładka REKRUTACJA.
Wypełnioną dokumentację należy złożyć w sekretariacie szkoły do 15 marca 2024 r.
Dzień Kobiet
11 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, przygotowany przez męską część Samorządu Uczniowskiego oraz chór szkolny. Na spotkanie zaproszone zostały wszystkie Panie ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu – zarówno te duże , jak i te małe. Miały one okazję obejrzeć występ chłopców , gdyż na scenie stanęli wszyscy starsi chłopcy z naszej szkoły , począwszy od klasy IV, a skończywszy na VIII. Tradycyjnie były wierszyki, życzenia, piosenki… ale też: ciekawostki o kobietach, występ Kabaretu „Horrorek” i układ taneczny do „Jeziora Łabędziego”. Wszystko rzecz jasna w męskim wykonaniu! Każda kobieta obecna na sali została obdarowana tym, co płeć piękna lubi ponoć najbardziej, czyli kwiatami, słodyczami, a nawet… biżuterią ( korale z cukierków! ).
Jednym z punktów spotkania było też rozstrzygnięcie przeprowadzonego 8 marca w Dniu Kobiet plebiscytu na „Super Dziewczynę 2024”. Chłopcy w tajnym głosowaniu zdecydowali, że na ten tytuł zasłużyła Ola Bąbała z klasy VII i to ona z rąk przewodniczącego SU odebrała koronę , szarfę i bukiet balonów. Gratulujemy Olu !!! .
Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby uczynić go wyjątkowym. Tego dnia wszystkie kobiety w naszej szkole wyglądały zjawiskowo, ich stylizacje prezentowały się świetnie, inaczej niż zazwyczaj! Dodatkowo dziewczęta miały na głowach korony, diademy bądź ciekawe opaski, by w ten sposób uniknąć pytania na lekcjach, bo „W Dzień Kobiet z koroną będziesz pod ochroną !”. Chłopcy zaś wzięli sobie do serca hasło „Bądź wariacik , załóż muszkę lub krawacik” i każdy z nich przyszedł do szkoły w krawacie lub muszce.
Kończąc spotkanie Pani Dyrektor pogratulowała chłopcom ciekawego i zabawnego występu, a dziewczętom pięknego śpiewu, podziękowała też Pani Ostrowskiej i Panu Jędraszczakowi za nadzór na występami uczniów. Gosia- przedstawicielka żeńskiej uczniowskiej części w imieniu swoich koleżanek wyraziła wdzięczność chłopcom za życzenia i prezenty i zrewanżowała się życzeniami i prezentami dla chłopców z okazji ich święta, które miało miejsce 10 marca.
Apel i prezentowane podczas niego atrakcje sprawiły , że wszyscy poczuli się wyjątkowo i świątecznie.
Sto lat Dziewczęta ! Wszystkiego najlepszego Chłopcy!
Beata Ostrowska
ZAPROSZENIE
Wycieczka do Warszawy
5 marca 2024 uczniowie klas IV – VIII wybrali się do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzenia Zamku Królewskiego. Przewodnicy poprowadzili nas Trasą Królewską dzięki czemu zobaczyliśmy zjawiskowe apartamenty z Salą Tronową, niezwykłe dzieła sztuki Matejki i Rembrandta oraz miejsce, gdzie została uchwalona konstytucja 3 maja.
Po intensywnym zwiedzaniu postanowiliśmy zaspokoić głód. W restauracji spędziliśmy czas w miłej atmosferze dzięki czemu pełni energii ruszyliśmy dalej.
Następnie skierowaliśmy się do Miniciti, fascynującego miejsca, gdzie mieliśmy okazję poznania aż 13 miejsc pracy, doświadczając zabawy i nauki na profesjonalnym sprzęcie takim jak np. kamery video, fantom czy specjalnie zaprojektowany na potrzeby miniciti melex. W czasie 2-godzinnego pobytu każdy miał możliwość pracy w dwóch zawodach i zarobienia 60 „Miniasów” brutto. Największą popularnością cieszyły się takie zawody jak: mechanik samochodowy, strażak, lekarz. Część osób odkryła, że jest stworzona do pracy w telewizji lub radiu, a inni szukali swojego powołania w galerii sztuki lub w pracowni projektowej.
Cała wycieczka była nie tylko okazją do poznania fragmentu historii Polski, ale również do wspólnego spędzenia czasu w miłym towarzystwie, dzięki czemu wróciliśmy do domu z wieloma wrażeniami i wspomnieniami.
M. Górka
KONKURS.: „FERIE Z MOIM BOHATEREM KSIĄŻKI”
Podczas ferii zimowych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-II brały udział w konkursie plastycznym pt.: „Ferie z moim bohaterem książki”. W konkursie wzięło udział 16 osób. Każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książki, zaś uczniowie, których prace nagrodzono otrzymali książki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Magda R – kl. II
II miejsce – Kalina G. – kl. II
III miejsce – Zosia S. – kl. I
Wyróżnienie: Zosia H. – kl. II oraz Maja B. – oddział przedszkolny
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy
Taneczne przerwy
Z inicjatywy Oliwii, Agaty i Alicji- uczennic klasy V w naszej szkole dwa razy w tygodniu- w poniedziałki i w piątki na dużych przerwach organizowane są „taneczne przerwy”. Na sali gimnastycznej tańczą wówczas wszyscy: starsi i młodsi, dziewczynki i chłopcy, a nawet nauczyciele. Co tydzień prowadzące prezentują nowy układ taneczny i ćwiczą z pozostałymi te już znane. To uczestnicy decydują, co zatańczą. Największym powodzeniem cieszą się: „Makarena”, „Italodisco”, „Chocolate choco choć”, „Tunak, Tunak Tun” i „Belgijka”. Niezależnie jednak od tego, co się tańczy, jest wesoło, aktywnie i po prostu … tanecznie!
B. O
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
Standardy ochrony małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni. Z dniem 15 lutego 2024 r., zostaje wprowadzony w naszej szkole dokument, określający standardy ochrony małoletnich. Opisane zasady mają charakter obligatoryjny, ale istnieje możliwość ich modyfikacji. Zachęcam wszystkich rodziców do zapoznania się z całym przesłanym dokumentem, znajdującym się poniżej.
WALENTYNKI 2024
Walentynki to święto zakochanych obchodzone rok rocznie 14 lutego. W tym roku to Samorząd Uczniowski podjął się zorganizować je w naszej szkole. Każda z klas, począwszy od III , miała do przygotowania i przeprowadzenia jedną akcję. I tak, w tym wyjątkowym dniu zadziałał sklepik walentynkowy, w którym można było kupić walentynki przygotowane przez SU. Były kartki, lizaki, czekolady i inne słodkości. Można było też kupić swojej Walentynce czerwoną różę! Na korytarzu szkolnym podczas przerw słychać było piosenki o tematyce miłosnej poprzedzone specjalnymi dedykacjami. Sala gimnastyczna przeistoczyła się w studio fotograficzne, gdzie na walentynkowej ściance członkowie SU i wychowawcy wykonywali chętnym pozowane fotki. Przez cały dzień działała poczta walentynkowa, która rozdała setki kartek walentynkowych. Wyznaczeni uczniowie przypinali wszystkim okazjonalne serduszka i częstowali serduszkowymi cukierkami i lizakami. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przyszli w tym dniu do szkoły w czerwonych i różowych strojach. Było, jak przystało na walentynki, świątecznie i wyjątkowo!
B. O
WOŚP W NASZEJ SZKOLE
W dniach 4-12 stycznia 2023r. w naszej szkole funkcjonowała zbiórka do Stacjonarnej Puszki 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Organizacją akcji zajęły się Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.
Uczniowie i pracownicy szkoły oraz rodzice wrzucali dobrowolne datki, za co opiekujący się puszką wolontariusze odwdzięczali się serduszkiem WOŚP.
W związku z akcją zaplanowano dodatkowo dwa inne szkolne działania : loterię fantową i kawiarenkę uczniowską , dochód z których w całości zasilił konto WOŚP.
Żadne z nich nie odbyłoby się bez udziału członków SU I SKW , którzy zebrali przyniesione przez uczniów fanty, przygotowali losy i zorganizowali zabawę fantową. Dochód ze sprzedaży losów wrzucano od razu do puszki WOŚP.
Dodatkowo, w ostatnim tygodniu przed feriami na długich przerwach uruchamiano mobilną kawiarenkę uczniowską, którą każdego dnia organizowała inna klasa w swojej sali. Można było zakupić tam ciepłą herbatę i pyszne ciasteczko.
Akcję WOŚP w naszej szkole wypadła rewelacyjnie! Puszka WOŚP okazała się bardzo ciężka, a 28 stycznia 2024r podczas Finału w Małej Wsi dowiedzieliśmy się, że zebraliśmy 1731,25 złotych!
Pamiętajcie: GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!
Opiekun SU i SKE - Beata Ostrowska
8
WIZYTA UCZNIÓW W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZAKRZEWIE
Dnia 8 stycznia 2024 roku uczniowie klasy II z naszej szkoły, pod opieką: Pani Iwony Sobótko, Pani Edyty Brzezińskiej oraz Pana Piotra Jędraszczaka udali się do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Grupa uczniów wystawiła tam przedstawienie świąteczne. Aktorzy po raz kolejny pięknie zagrali swoje role. Cały występ wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
W imieniu pracowników i podopiecznych tego domu, Pani Dyrektor podziękowała nam za przybycie i teatralną ucztę. Była pełna uznania dla pracy i zaangażowania naszych uczniów.
Po występie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Za to wszystko bardzo dziękujemy. Jednak dla nas najważniejsze było to, że mogliśmy ofiarować drugiemu człowiekowi trochę radości i ciepła.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie