• Dni Gminy Mała Wieś
     • Dni Gminy Mała Wieś

     • W sobotę 7 września, już tradycyjnie, uczestniczyliśmy w obchodach XXI Dni Gminy Mała Wieś.

      O godzinie 14.00 chętni uczniowie wystartowali w Ulicznym Biegu Zdrowia.  Oczywiście wcześniej wszyscy  musieli się rozgrzać. Rozgrzewkę ze sceny poprowadziła Pani Ania Sadkowska.  Ćwiczący przed sceną  młodzi ludzie  w niebieskich koszulkach i białych czapeczkach - pakiecie startowym prezentowali się fantastycznie. Najmłodsi musieli przebiec  120 metrów, zaś najstarsi 400. Chętnych nie brakowało.  Wszyscy otrzymali złote medale… 

      Wiele atrakcji przygotowało dla przybyłych Gminne Centrum Kultury Muliosada. Na scenie pojawił się Piotr Kwiatkowski - uczestnik programu The Voice of Poland.  W tym dniu każdy znalazł coś fajnego dla siebie - od smakołyków do … wesołego miasteczka włącznie.

                                                     A.S.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     •    W dniu 2 września 2019r. świętowaliśmy rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020.

          O godzinie 8.00, w Kościele Parafialnym w Zakrzewie uczniowie, rodzice oraz rada pedagogiczna uczestniczyli w uroczystej  mszy św., podczas której wysłuchali kazania o talentach. Ksiądz Tomasz Milewski złożył wszystkim życzenia na nowy rok szkolny.

            O godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Podgórzu zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Zgodnie z tradycją  uczniowie klasy trzeciej oraz dziewczęta uczęszczające na zajęcia chóru  zaprezentowali  montaż słowno- muzyczny, w którym odnieśli się do wakacji, nauki oraz wydarzeń związanych z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

            Następnie wiele ważnych informacji związanych z organizacją nowego roku szkolnego przedstawiła dyrektor szkoły - Pani Iwona Sobótko. Wśród gości obecnych na sali był  radny gminy Mała Wieś - Pan Jerzy Ostrowski, który w imieniu Wójta Gminy Zygmunta Wojnarowskiego skierował wiele ciepłych słów do uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Było bardzo uroczyście. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie mieli możliwość odbioru podręczników i zapoznania się z planem lekcji oraz przypomnienia sobie  dokumentów, które regulują pracę szkoły.

         Warto dodać, że w bieżącym roku szkolnym,  w Szkole Podstawowej w Podgórzu pracować będą nowi nauczyciele. Wśród nich są: Pani Emilia Sałata - wychowawca klasy pierwszej, ks. Tomasz Milewski, Pani Anna Drajkowska - logopeda oraz Pani Sylwia Nowak - psycholog.

      A.S.

     • Zaproszenie na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i rodziców

      na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

      Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. o godzinie 9.00 w budynku szkoły.

      Rozpoczęcie roku poprzedzi Msza Święta w Kościele w Zakrzewie o godzinie 8.00.

      Po uroczystości uczniowie spotykają się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

                  Kursy autobusów:

      I autobus:

                  Brody Duże – 7.10

                  Chylin „Szkoła” - 7.20

                  Chylin „Staropolanka” - 7.25

                  Cieśle – 7.30

                  Kępa Polska – 7.32

                  Zakrzewo DPS – 7.35

                  Zakrzewo Kościół – 7.38

                  Podgórze – 7.40

                  Rakowo „Remiza” - 7.45

      II autobus:

                  Rakowo nad Wisłą – 7.10

                  Drwały – 7.15

                  Rakowo nad Borem – 7.25

     • 14 CZERWCA 2019 - WYCIECZKA NA ZIEMIĘ KUJAWSKĄ

     • Tuż przed pożegnaniem się z naszą szkołą tegorocznych absolwentów - klasę 8, spotkała jeszcze miła niespodzianka. Otóż zorganizowana została dla nich wycieczka dofinansowana przez Koło Łowieckie „Jedynka” z Warszawy.

      Celem podróży były gościnne Kujawy, a mianowicie Golub-Dobrzyń i Ciechocinek. Pełni energii i humoru mimo doskwierającego upału wszyscy pod opieką pań: Małgorzaty Majorkiewicz i Urszuli Zielińskiej wyruszyliśmy autokarem spod szkoły o godzinie 7:00. Towarzyszył nam sponsor wyjazdu, pan Wiesław Magnuszewski.

                  Malowniczo położone miasto - Golub Dobrzyń ukazało się naszym oczom po dwóch godzinach jazdy. Wkrótce pojawił się też przewodnik, który poprowadził nas do urokliwego, zabytkowegokościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej pochodzącego z przełomu XIII i XIV w., wzniesionego w stylu gotyckim i położonego w zakolu Drwęcy. Wewnątrz wysłuchaliśmy barwnej opowieści o dziwnej historii tej świątyni, po czym krętymi schodkami weszliśmy na wieżę, która w okresie średniowiecznym stanowiła symbol Golubia - nadgranicznego miasta krzyżackiego. W wieży mieści się trzeci co do wielkości w Polsce dzwon ufundowany w roku 1623 przez króla Zygmunta Augusta III. Każdy, kto chciał mógł poruszyć sercedzwonu i po prostu zadzwonić… to było niesamowite przeżycie!

      Kolejny punkt wycieczki to zamek  z początku XIV wieku – krzyżacka warownia i siedziba komtura. Wielokrotnie był on atakowany, niszczony, ostatecznie przekształcony w siedzibę renesansową przez królewnę Annę Wazównę.

      Obeszliśmy go na zewnątrz, przemierzyliśmy krużganki, a w środku zobaczyliśmy między innymi refektarz, sypialnie zakonników, ale też sale tortur, lochy… Obejrzeliśmy film o rycerskich turniejach, jakie co roku w lipcu odbywają się na dziedzińcu zamkowym.

      Pożegnaliśmy gościnny Golub-Dobrzyń i wyruszyliśmy w kierunku miasta 24 czynnych uzdrowisk i wielu hoteli- Ciechocinka. Tam, przemieszczając się dwoma meleksami, przemierzyliśmy kurort wzdłuż i wszerz, a przewodnik w żartobliwy sposób przedstawił nam wszystkie  uzdrowiskowe obiekty wraz z tężniami, fontannami oraz słynnymi ciechocińskimi kwiatowymi dywanami.

      Również w Ciechocinku zjedliśmy obiad, a po deserze lodowym późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wyjazd uważamy za bardzo udany, a „Jedynce” po raz kolejny

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

      U.Z.

     • TYTUŁ SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ DLA S.P. W PODGÓRZU

     • Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Podgórzu dołączyła do elitarnego grona szkół posiadających tytuł SZKÓŁ UCZĄCYCH SIĘ, który jest najważniejszym honorowym tytułem nadawanym szkołom przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

      Ten ogólnopolski program ma na celu podniesienie jakości pracy polskiej oświaty poprzez profesjonalizację pracy szkół i nauczycieli. Ta profesjonalizacja ma tworzyć kulturę organizacji i pracy szkoły dającą się przedstawić jako system zapewniania jakości, w tym jakości uczenia się uczniów.

      Tytuł jest potwierdzeniem, że nauczyciele szkoły w swojej pracy z uczniami koncentrują się na procesie uczenia się uczniów poprzez wdrażanie oceniania kształtującego, czyli strategii uczenia się i nauczania, jak również docenieniem wysiłków nauczycieli i dyrektora szkoły.

      Wręczenie  wyróżnienia miało miejsce  06 czerwca 2019 r. podczas Panelu Koleżeńskiego w którym wzięli udział przedstawiciele władz Centrum Edukacji Obywatelskiej, sekretarz Gminy Mała Wieś, reprezentant MSCDN, dyrektor szkoły z Dzierżanowa oraz  zainteresowani nowoczesnymi  praktykami  dydaktycznymi  nauczyciele i dyrektorzy ze szkół w Konarach, Woli Kiełpińskiej i Blichowie oraz rodzice i uczniowie.

      Pierwsze doświadczenia z elementami OK szkoła zdobyła  podczas realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” – FIO w latach 2010 – 2013.

      W roku 2014 przystąpiono do programu „Ocenianie Kształtujące w Szkole Uczącej się”, a od 2016 do programu Całościowy Rozwój Szkoły Poziom Zaawansowany, czyli CRS2, który zakończony został otrzymaniem powyższego tytułu.

      Do sukcesu szkoły przyczynili się nauczyciele realizatorzy programu:

      M. Majorkiewicz, B. Ostrowska, M. Górka, L. Figurska, A. Brzoza, A. Borówka.

      Gratulacje.

       

      I. Sobótko

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu

     • IV EDYCJA AKCJI CZYTELNICZEJ „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM?”

     • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA! Takie właśnie motto przyświeca corocznej ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?...”, w której już po raz czwarty wzięliśmy udział. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek.

      Udział SP w Podgórzu potwierdza mapa uczestników- łatwo znaleźć na niej naszą placówkę.

      https://czytamy.org/mapa

      Pomysł na to wydarzenie powstał po lekturze niezbyt optymistycznych  wskaźników czytelnictwa w naszym kraju. Wynika z nich, że młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta!

      Jest to wspaniała, letnia okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania jakiejś wielkiej ideologii. Głównym celem jest bowiem budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem              i rozrywką. Akcja próbuje także zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy więc, lecz motywujmy.

      I tak wystartowaliśmy 7 czerwca punktualnie o godzinie 10:00! W poczuciu tego, że czytamy razem z kilkusettysięczną gromadą naszych  rówieśników z całej Polski (w roku ubiegłym prawie 407 tysięcy!!!!) , rozkoszowaliśmy  się, każdy  ulubioną literaturą – bez przymusu, tym, na co się miało ochotę…

      Regulamin tego wydarzenia  nie zawiera ograniczeń, więc my, jak co roku,  dostosowaliśmy przebieg akcji do swoich możliwości: było to po prostu kameralne jednoczesne  czytanie, a po nim wspólne integracyjne zabawy z literaturą w tle, zorganizowane we współpracy z niezawodnymi, jak zawsze, paniami z GCK MUltiOsada w Małej Wsi, którym za to serdecznie dziękujemy.

      Szkolne Koło Wolontariatu, wykorzystując okazję wspólnego zgromadzenia się, zainicjowało kolejną akcję charytatywną również związana z czytelnictwem. Członkowie klubu czytelniczego zaprezentowali książkę, którą można kupić w szkole, by wesprzeć  Stowarzyszenie Żar serca gromadzące środki na rehabilitację Gabrysia- chłopca z naszej gminy.                            

      A jak było, zdjęcia mówią same za siebie…

                                                                                                                                                                           U.Z.

     • Alleluja!!!

     • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      smaczengo jajka,

      szalonego i mokrego śmingusa-dyngusa

      oraz samych słonecznych i cudownych dni.

      Uczniowie i pracownicy

      Szkoły Podstawowej w Podgórzu

     • List do rodziców w związku ze strajkiem

     • Szanownie Rodzice, w związku z listem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty z dnia 4 kwietnia 2019 w sprawie zapowiadanych strajków nauczycieli proszę Rodziców o zapoznanie się z jego treścią.

      List zamieszczony jest w załączniku.

      Dyrektor szkoły

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.