• TYTUŁ SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ DLA S.P. W PODGÓRZU

     • Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Podgórzu dołączyła do elitarnego grona szkół posiadających tytuł SZKÓŁ UCZĄCYCH SIĘ, który jest najważniejszym honorowym tytułem nadawanym szkołom przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

      Ten ogólnopolski program ma na celu podniesienie jakości pracy polskiej oświaty poprzez profesjonalizację pracy szkół i nauczycieli. Ta profesjonalizacja ma tworzyć kulturę organizacji i pracy szkoły dającą się przedstawić jako system zapewniania jakości, w tym jakości uczenia się uczniów.

      Tytuł jest potwierdzeniem, że nauczyciele szkoły w swojej pracy z uczniami koncentrują się na procesie uczenia się uczniów poprzez wdrażanie oceniania kształtującego, czyli strategii uczenia się i nauczania, jak również docenieniem wysiłków nauczycieli i dyrektora szkoły.

      Wręczenie  wyróżnienia miało miejsce  06 czerwca 2019 r. podczas Panelu Koleżeńskiego w którym wzięli udział przedstawiciele władz Centrum Edukacji Obywatelskiej, sekretarz Gminy Mała Wieś, reprezentant MSCDN, dyrektor szkoły z Dzierżanowa oraz  zainteresowani nowoczesnymi  praktykami  dydaktycznymi  nauczyciele i dyrektorzy ze szkół w Konarach, Woli Kiełpińskiej i Blichowie oraz rodzice i uczniowie.

      Pierwsze doświadczenia z elementami OK szkoła zdobyła  podczas realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” – FIO w latach 2010 – 2013.

      W roku 2014 przystąpiono do programu „Ocenianie Kształtujące w Szkole Uczącej się”, a od 2016 do programu Całościowy Rozwój Szkoły Poziom Zaawansowany, czyli CRS2, który zakończony został otrzymaniem powyższego tytułu.

      Do sukcesu szkoły przyczynili się nauczyciele realizatorzy programu:

      M. Majorkiewicz, B. Ostrowska, M. Górka, L. Figurska, A. Brzoza, A. Borówka.

      Gratulacje.

       

      I. Sobótko

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu

     • IV EDYCJA AKCJI CZYTELNICZEJ „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM?”

     • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA! Takie właśnie motto przyświeca corocznej ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?...”, w której już po raz czwarty wzięliśmy udział. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek.

      Udział SP w Podgórzu potwierdza mapa uczestników- łatwo znaleźć na niej naszą placówkę.

      https://czytamy.org/mapa

      Pomysł na to wydarzenie powstał po lekturze niezbyt optymistycznych  wskaźników czytelnictwa w naszym kraju. Wynika z nich, że młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta!

      Jest to wspaniała, letnia okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania jakiejś wielkiej ideologii. Głównym celem jest bowiem budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem              i rozrywką. Akcja próbuje także zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy więc, lecz motywujmy.

      I tak wystartowaliśmy 7 czerwca punktualnie o godzinie 10:00! W poczuciu tego, że czytamy razem z kilkusettysięczną gromadą naszych  rówieśników z całej Polski (w roku ubiegłym prawie 407 tysięcy!!!!) , rozkoszowaliśmy  się, każdy  ulubioną literaturą – bez przymusu, tym, na co się miało ochotę…

      Regulamin tego wydarzenia  nie zawiera ograniczeń, więc my, jak co roku,  dostosowaliśmy przebieg akcji do swoich możliwości: było to po prostu kameralne jednoczesne  czytanie, a po nim wspólne integracyjne zabawy z literaturą w tle, zorganizowane we współpracy z niezawodnymi, jak zawsze, paniami z GCK MUltiOsada w Małej Wsi, którym za to serdecznie dziękujemy.

      Szkolne Koło Wolontariatu, wykorzystując okazję wspólnego zgromadzenia się, zainicjowało kolejną akcję charytatywną również związana z czytelnictwem. Członkowie klubu czytelniczego zaprezentowali książkę, którą można kupić w szkole, by wesprzeć  Stowarzyszenie Żar serca gromadzące środki na rehabilitację Gabrysia- chłopca z naszej gminy.                            

      A jak było, zdjęcia mówią same za siebie…

                                                                                                                                                                           U.Z.

     • Alleluja!!!

     • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      smaczengo jajka,

      szalonego i mokrego śmingusa-dyngusa

      oraz samych słonecznych i cudownych dni.

      Uczniowie i pracownicy

      Szkoły Podstawowej w Podgórzu

     • List do rodziców w związku ze strajkiem

     • Szanownie Rodzice, w związku z listem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty z dnia 4 kwietnia 2019 w sprawie zapowiadanych strajków nauczycieli proszę Rodziców o zapoznanie się z jego treścią.

      List zamieszczony jest w załączniku.

      Dyrektor szkoły

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.