• Konkurs Biblijny

• 9 marca w naszej Szkole w Podgórzu odbył się Konkurs Biblijny ze znajomości Ewangelii Świętego Łukasza. Przybyło 9 uczestników wraz opiekunami z dekanatu Bodzanów. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali Test przygotowany przez Wydział Katechetyczny naszej diecezji. Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca: ze Szkoły Podstawowej z Miszewa Murowanego i z Radzanowa przeszli do następnego etapu – diecezjalnego. Gratulujemy i życzymy wygranej w starciu z innymi uczniami szkół podstawowych z całej diecezji płockiej. Cieszymy się, że mogliśmy w naszej placówce gościć i zorganizować Konkurs. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i spotkanie się ze Słowem Bożym poprzez czytanie Ewangelii wg Św. Łukasza.

M. Tomczak

• Lekcja bankowości z Bankiem Spółdzielczym w Małej Wsi

• 07 marca 2023 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Małej Wsi. Była to dość nietypowa lekcja matematyki, podczas której uczniowie klas 4 i 5 usłyszeli między innymi jak wygląda praca w banku. Poznali też sposoby i metody zabezpieczenia banknotów przed fałszerstwem. Potwierdzali ich autentyczność oglądając zabezpieczenia banknotów polskich i euro. Chętne osoby sprawdziły w praktyce działanie liczarki banknotów.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, w trakcie której mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali od banku drobne upominki.

Monika Górka