• Festiwal kolęd za nami...

• 20.01 odbył się XIII Szkolno- Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany corocznie przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rogozinie. W tym roku rywalizowało ponad stu młodych artystów z Płocka i powiatów płockiego oraz sochaczewskiego.

Nasze uczennicę wyśpiewały: Nina - Złota Gwiazda  -  kategoria wokalna- solista- klasy 1-3

Małgorzata  - Srebrna  Gwiazda - kategoria wokalna -solista-klasy 4-7

Serdecznie gratulujemy!!!

• ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY - 17 STYCZNIA

• Jednym z  zadań dydaktyczno - wychowawczych zaplanowanych na ten rok szkolny w grupie przedszkolnej jest DOSKONALENIE SAMODZIELNOŚCI I POZNAWANIE ZASAD SAVOIR-VIVRE, dlatego też w dniu 17 stycznia  nasze przedszkolaki po długich przygotowaniach i rozmowach  wybrały się do restauracji „U Jadzi” w Bodzanowie.

Celem  wycieczki było przede wszystkim uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w restauracji oraz bezpośrednie stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem się przy stole. W restauracji powitała nas właścicielka przemiła pani Jadzia, która to w sposób ciekawy i atrakcyjny opowiedziała o etapach przygotowania pizzy, a następnie zaprosiła dzieci do samodzielnego skomponowania tego pysznego dania.  Przedszkolaki przygotowały sobie samodzielnie pizzę oraz wybrały ulubione dodatki. Widać było, że są zachwycone tą niecodzienną wizytą. Ciche rozmowy i wesoły uśmiech na buźkach dzieci świadczył, że takie wspólne wyjścia dają wiele radości, a przede wszystkim wspaniale integrują grupę.

Serdeczne podziękowania składamy Pizzerii "U Jadzi"

Emilia Sałata

• JASEŁKA

• Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia 2022r., w sali gimnastycznej zebrali się pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice i zaproszeni goście. Scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści z klas I-III. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów wywarło duże wrażenie. Szczególnie solowe wykonanie pastorałki „Okno w chmurach” przez Ninkę – uczennicę klasy pierwszej wywołało ogromny zachwyt publiczności.  Kolejną częścią było wspólne kolędowanie z udziałem szkolnego chóru. Magia świąt udzieliła się wszystkim uczestnikom niniejszego spotkania.

E.L.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PT. „BOŻE NARODZENIE TUŻ TUŻ…”

• 20 grudnia 2022r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie klas 0-III prezentowali wiersze o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Celem konkursu było ukazanie piękna języka polskiego, popularyzacja poezji o tematyce bożonarodzeniowej, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości dzieci, a także odkrywanie aktorskich talentów.

Wszyscy uczestnicy zostali poddani ocenie Jury, w którego skład wchodziły:

Pani Ewa Stefaniak, Pani Monika Urbaniak oraz Pani Urszula Zielińska. Po burzliwych obradach, ogłoszone zostały wyniki:

Oddział przedszkolny:

I miejsce: Zofia S. i Tobiasz W.

Klasy I-III:

I miejsce: Kalina G. i Dorota A.

II miejsce: Filip B. i Wanessa C.

III miejsce: Marta F.

Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

• Pewnego grudniowego dnia uczniowie klasy pierwszej zaprosili do wspólnej pracy swoich rodziców. Razem z  nimi wykonali piękne stroiki świąteczne, które były cudowną dekoracją stołu podczas wigilijnej kolacji. Dzieciom bardzo podobała się opisana forma współpracy z rodzicami. Podczas spotkania panowała cudowna atmosfera, która udzieliła się wszystkim w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie.